13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vedení kraje přehlíží starosty a zastupitele a brání jim mluvit s ministry

REKLAMA

(Karlovy Vary, 14. 8. 2023) – Návštěva ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) v Karlovarském kraji sice nepřinesla žádné konkrétní sdělení, ale opět potvrdila aroganci hejtmana Petra Kulhánka (STAN), který ani nebyl při ministerské návštěvě  přítomen, i když má ve své gesci právě zdravotnictví.  O jeho zálibě v dělení lidí podle politických triček nebudeme však mluvit poprvé. Jak si jinak máme vysvětlit, že se do blízkosti ministra nesměl dostat nikdo z opozičních politiků, a to ani v případě, že je například starostou města, ve kterém se přímo jednalo.

„Je to velmi smutná skutečnost a absolutně nechápu, proč se ministerstvo takto chová, předpokládám, že i kraj měl v součinnosti s lidmi od ministra  celou návštěvu na starosti, a tak nechápu, proč jsme také nebyli přizváni. S ministrem Válkem Karlovarský kraj jednal v Mariánských Lázních o lázeňské péči a nikdo z vedení našeho města tomu nebyl přítomen, což je velmi nestandardní. Pozvánku naopak dostal člen mariánskolázeňské městské organizace TOP 09, který nemá žádné kompetence a pravomoci. Je ale ministrův spolustraník. Naše město získalo status klimatických lázní a od pana ministra jsme dostali dodatečně pouze nabídku předání certifikátu, ovšem k jednání o lázeňství, ani zdravotnictví jsme přizváni nebyli,“ říká starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

Ten zmínil i skutečnost, že takto nejednal člen vlády, ani kraj poprvé. V minulosti byl například v Karlovarském kraji ministr školství, který řešil i otázku ukrajinských školáků. Mariánské Lázně jich mají nejvíce v celém Karlovarském kraji a rozhodně mají k této problematice co říci. Jenže ministerská cesta lázeňské město zcela minula, stejně jako očekávaná pomoc.

„Máme v našem zastupiteském klubu řadu odborníků nejen na zdravotnictví, ale i na školství, finance, dopravu a mnoho dalšího. Jenže nemáme to správné politické tričko, a tak se s námi nikdo nebaví a naše názory nemají šanci na úspěch. I proto jsme sestavili stínovou krajskou radu, která bude stále intenzivněji a hlasitěji mluvit o krajských problémech a neschopnosti hejtmana Kulhánka a jeho radních je řešit,“ říká poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského klubu Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Problematiku zdravotnictví má ve stínové krajské radě na starost Gabriela Dostálová (ANO), která bohužel rovněž neměla možnost s ministrem mluvit.

„Určitě bych bojovala za co nejrychlejší zkvalitnění onkologické péče pro obyvatele Karlovarského kraje a zřízení stanoviště letecké záchranné služby. Na rozdíl od hejtmana a jeho radních bych se ale nespokojila se sliby a přísliby, ale chtěla bych znát konkrétní termíny a podmínky. Ty se od vedení kraje totiž většinou nedozvídáme,“ uzavírá Gabriela Dostálová.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.