13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vedoucí odboru majetku rezignoval

redakce karlovarské listy

REKLAMA

Je to nečekané, Jan Choulík vedoucí odboru majetku karlovarského magistrátu, rezignoval na svou funkci k 1. říjnu. Potvrdil to Jakub Kaválek, tajemník magistrátu.

Podle dostupných informací se v poslední době Choulíkovi objevovaly často chyby v administrování usnesení rady, za které jako vedoucí nesl přímou odpovědnost.

Před časem se i spekulovalo o neshodách mezi vedoucím odboru majetku a novou koalicí na magistrátu. Podle zdrojů blízkých vedení města si úředník nerozuměl s novou koalicí.

Náměstek Michal Riško (ČSSD), který má majetek ve své kompetenci na otázku co si o odstoupení Choulíka myslí uvedl. „Já nemám problém s nikým, i když přiznávám, že ne vždy jsme si padli kolem krku. Co se děje výjimečného náměstek odpověděl. ,, Na odboru nyní probíhá podle plánu primátora města vnitřní audit, výsledky zatím neznám,“ uvedl náměstek Riško.

Leccos ale mohou naznačit další náměstkova slova o chystané reorganizaci odboru majetku. Jeho chod je podle Riška neefektivní a měl by být daleko dynamičtější. Pod vedoucím nyní pracuje pětadvacet úředníků a podle náměstka Riška by se měl rozčlenit do tří oddělení, každé pod svým vedoucím. „To už je otázka pro nového vedoucího, já návrh předám tajemníkovi,“ vysvětlil náměstek Riško.

Rezignací se bude rada zabývat dnes a pravděpodobně ji vezme na vědomí,“ uvedl včera primátor Kulhánek.

Tajemník Kaválek oznámil, že odbor majetku bude nyní standardně řídit Choulíkův zástupce až do ukončení výběrového řízení na nového vedoucího.

Do odpovědné funkce vedoucího odboru majetku byl Choulík jmenován v květnu 2008, ovšem na magistrátu pracoval už rok předtím na odboru investic.

Podle tajemníka Kaválka Choulík pouze rezignoval na funkci vedoucího odboru. „Pokud jiné pracovní zařazení, které mu bude nabídnuto, přijme, pak zůstává. Pokud odmítne, odejde,“ vysvětlil tajemník Kaválek.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.