25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hlavní cenu festivalu Tourfilm získal snímek White Night Magic

Karlovarské listy

REKLAMA

Cenu Grand Prix filmového festivalu Tourfilm 2015 získal finský snímek White Night Magic. Spot netradičním způsobem prezentuje finskou přírodu a další pro Finsko charakteristické prvky. V kategorii promo spotů do 15 minut domácí soutěže Tourregionfilm 2015 získaly ocenění také domácí Karlovy Vary, řekl na tiskové konferenci předseda festivalové poroty Tomáš Otradovec. Partnerskou zemí letošního ročníku je Velikonoční ostrov.

Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s turistickou tematikou na světě. Koná se od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.

„Já si vykládám smysl toho filmu (White Night Magic) tak, že je to předsvatební noc a je tam použita zvláštní technika, kde se v komentáři mluví velice poeticky, je to téměř taková báseň. I obrázky jsou velmi krásné – pohybují se tam tři nádherné ženy v prostředí Finska, je tam sauna, jsou tam jezera, zeleň, les, prostě všechno,“ vysvětlil Otradovec, čím vítězný snímek porotu zaujal. Podle něj netradičním způsobem zpracovává obvyklá klišé, kterými se jednotlivé turistické oblasti prezentují. Režisérem snímku White Night Magic je Pekka Hara z Oto Production Company.

V dalších kategorích soutěže Tourfilm 2015 uspěly snímky Beautiful Bangladesh, Putzwägeli, Follow Donal to Vietnam a Cabo Espichem Em Terras de Um Mundo Perido. V domácí soutěži Tourregionfilm 2015 získaly hlavní cenu spoty Karlovy Vary letecky a Opava Image. V kategorii TV a online programů získal hlavní cenu projekt Banát, mezi aplikacemi a webovými stránkami porotu nejvíc zaujal web www.zemefilmu.cz.

Festival bude pokračovat do soboty, dnešní den je věnován partnerskému Velikonočnímu ostrovu. Pro návštěvníky budou připraveny například ukázky tradičních tanců nebo projekce filmu o kultuře ostrova.

Autor: ČTK
www.ctk.cz

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.