Dvorský most za125 miliónů

REKLAMA
V Karlových Varech začíná od 15. března uzavírka Dvorského mostu a jeho následná demolice. Most v ulici Kpt. Jaroše ve Dvorech bude uzavřen od pondělí. Konec uzavírky je naplánován do 20. prosince letošního roku. Celá investiční akce za veřejné peníze občanů města Karlovy Vary je z pera trestně stíhaného náměstka Petra Bursíka (ODS), který má policií sděleno obvinění v korupční kauze, kde se jedná opět  o veřejné peníze. Petr Bursík je historicky první náměstek, který po sdělení trestního obvinění policií setrval ve funkci a má podporu koaličních parterů z hnutí ANO a KARLOVARÁCI. 

Občané se dál mohou připravit na změnu linek MHD č. 2, 6 a 52. I cyklisté budou omezeni, uzavřena bude také část cyklostezky vedoucí pod Dvorským mostem. Ti co chodí pěšky, přejdou přes řeku po souběžné lávce.

V souvislosti s rekonstrukcí Dvorského mostu a jeho uzavírkou dojde v období od 15. 3. do 20. 12. k dočasné úpravě na linkách MHD č. 2, 6 a 52. Objízdná trasa bude vedena od zastávky Stadion Závodu míru přes Rozcestí u Koníčka, což bude jediná zastávka na objízdné trase. Jízdní řády se změnami jsou dostupné na www.dpkv.cz.

Dvorský most v Karlových Varech bude zdemolován a na jeho místě postaven nový. Výsledný projekt zhotovitele EUROVIA CS, a.s. nabízí cenu 125 mil. Kč bez DPH, čas uvedení stavby do provozu má být 52 týdnů.

Objízdná trasa pro automobilovou dopravu bude vedena přes Tuhnický most, Chebskou ulici, ulici Kpt. Jaroše, Závodní a Doubský most, a opačně. Provoz obchodního centra Varyáda bude tak rekonstrukcí komplikovaný, ale obchodníci budou mít v rámci vládních opatření otevřeno. Otevření mostu pro provoz je zatím plánován na poslední měsíce roku 2021.

Na významnou část si politici Karlových Varů (hnutí ANO, ODS a KARLOVARÁCI) peníze půjčili s tím, že dluhy do výše 800 miliónů, budou občané města splácet zřejmě do roku 2035, pokud se politici nerozhodnou, že dluhy navýší. Podle slov primátorky Ferklové (ANO) mají dluhy krýt investiční akce, nejčastěji stavebního charakteru.

V minulosti současná koalice, hlasitě kritizovala za stav dlouhodobě zanedbané infrastruktury ve městě současného hejtmana Petra Kulhánka, který údajně rozpočet více projídal v neivestičních projektech a režii, na úkor chátrajícího majetku a infrastruktury města.