25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na večeru města v letním kině promítal Symfoňák s Olympic a Omega

Karlovarské listy

REKLAMA

Tři již legendární hudební tělesa vystoupily na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Obě úspěšné kapely vznikly téměř ve stejné době, Olympic i Omega byly založeny v roce 1962, Karlovarský symfonický orchestr je ale nejlepší, funguje už více než 180 let a byl založen pro zpříjemnění léčebné  kůry lázeňských hostů na kolonádách. Omegu založili v září 1962 hráč na klávesové nástroje László Benkö a zpěvák a kytarista János Kóbor.

Koncert byl jedinou nabídkou v rámci konání večera města Karlovy Vary na festivalu. V posledních letech se stalo tradicí, že hlavní hvězdu večera doprovázejí nejlepší hudebníci Karlovarského symfonického orchestru.

Na pódiu stavebně a technicky zastaralého letního kina v Karlových Varech už karlovarští symfonici doprovodili například Čechomor a loni Electric Light Orchestra. Symfonici jsou prostě úžasní, skoro by se zdálo, že bez štědře dotovaných symfoniků městem by se v Karlových Varech nic hodnotného neodehrálo.

Bez Karlovarského symfonického orchestru se už prakticky ve Varech nic nepohne, hudebníci hráli i na koupališti Rolava před téměř třemi týdny, což  bylo skoro festivalovým zážitkem. Škoda,  že se ještě festival nekonal, bylo by to unikátní doplnění stanového městečka na Rolavě.

Na večeru města však nevítal hosty primátor města ani president MFF jako na večeru Karlovarského kraje, kde návštěvníky přivítal hejtman Martin Havel a Jiří Bartoška . Na doprovodném mixu jedněch z nejlepších symfoniků v ČR a bigbíťáků a jejich společné hudební produkce nebylo vidět ani filmové hvězdy. Lístek stál pro cca tří tisíce platících 350,-korun a dotace města snad nepřesáhla jeden milion.

Doufejme, že symfonici příští večer města odehrají již zcela ve vlastní režii, snad na ně  přijde opět tolik lidí jako letos na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Tentokrát klasika bez bigbítu bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro festivalové fanoušky o hosty.

Možná by vše vyřešil mezinárodní symfonický festival v Karlových Varech, třeba by se v letním kině i promítaly filmy.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.