13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Snad velikonoční trhy nebudou žalostné jako ty vánoční

Karlovarské listy

REKLAMA

V minulosti žalostné a nepovedené trhy, naposledy ty vánoční 2014 byly totální katastrofou a fiaskem radnice pod vedením primátora Kulhánka, který se za poslední týdny potýká s žalobami na město, které mohou znamenat další škody jež městu doposud v podobě právních služeb samozřejmě neúmyslně a v dobré víře napáchal.

Oslavy svátku jara, velikonoční trhy se stánkovým prodejem a doprovodným kulturním programem budou probíhat na třídě TGM u  Holoubkova Becherplatzu.Velikonoční trhy s pompou vypuknou 27. března a potrvají do 6. dubna. Vedle velikonočních upomínkových předmětů a proutěných košíků se v nabídce sortimentu objeví například drahé kameny, foukané repliky historického skla, dřevěné hračky, krajky, medovina, čokoláda, trdelníky, perník apod.

 Stánkový prodej bude probíhat denně od 10 do 18 hodin, v sobotu 4. dubna bude prodloužen až do 21 hodin. Organizátorem je městská společnost KV City Centrum, která celou tuto parádu následně městu vyúčtuje.

Od 28. března do 6. dubna doprovodí velikonoční trhy pestrý kulturní program. Na pódiu u Becherplatzu se vystřídají regionální hudební, divadelní a taneční soubory a žáci karlovarských mateřských a základních škol. Děti najdou na velikonočním tržišti i své oblíbené dílny, ve kterých si tentokrát vyrobí velikonoční dekorace, ozdobí vajíčka a perníčky a upletou pomlázky.

Na velikonoční pondělí je tradičně připraven koncert v rámci celorepublikové akce Brány památek dokořán, kterou zaštiťuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. V kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli vystoupí pěvecký sbor s varhanním doprovodem.

Snad se hanba z vánočních trhů u Hlavní pošty nepřesune i před Holoubkův Becherplatz, který bude jistě po dobu trhů zvyšovat své tržby. Uvidíme zdali, budou na trzích teplé pochutiny, které by Becherplatzu konkurovaly.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.