Karlovarské tanečnice v Rychnově u Sokolova

REKLAMA

Na MDŽ byly pozvány karlovarské tanečnice do pečovatelského domu v Rychnově. Zde jsou dva pečovatelské domy vedle sebe, jeden Eliška a druhý Anežka. Vedoucí karlovarských tanečnic Zdena Trošková se přivítala s jednou pečovatelkou a ta je uvedla do místnosti, kde se mohly převléci.

Mezitím pečovatelky svážely pacientky do jídelny, kde osm tanečnic bude vystupovat.  Vedoucí Zdena nejdříve vysvětlila tanečnicím, jak kdo bude vystupovat. První čtyři tanečnice, které byly převlečeny do pláštěnek a měly v ruce paraple, zatancovaly nový taneček.

Po jejich vystoupení přišla další čtyřčlenná skupinka tanečnic, která se převlékla do sukní a na hlavě měla věneček jarních květů. Mezitím, co čtveřice tanečnic tancovala, tak předchozí skupinka se převlékla z pláštěnek a oblékla si též sukni s věnečkem.

Po skončení hudby rokenrolu tam vběhly a zatancovaly všech osm společně Babylon a tanec Mazurku.

Při tanci Mazurky tanečnice v polovině skladby vyzvaly klientky, aby si s nimi zatancovaly. Ty co nemohly tak si aspoň zazpívaly.

Moc se to všem líbilo. Děvčata dostala od vedení každá bonboniéru. Za ni ještě jednou děkují.  Tanečnice po skončení programu se s nimi vyfotily a rozloučily se. Klientky po svačině pokračovaly v další oslavě MDŽ. Už mají domluveno a v plánu, že přijedou na pálení čarodějnic opět zatancovat.