22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 9. června se sešlo na dolním nádraží dvanáct turistek, které si naplánovaly udělat výlet do Bochova. Neodradilo je ani deštivé počasí. V půl desáté vyjel s turistkami autobus na Žlutice. Po půl hodince vystoupily na bochovském náměstí, aby se šly podívat na hrad  Hartenštejn. 

Městečko Bochov se nachází šestnáct kilometrů od Karlových Varů. V obci žije přibližně tisíc devět set obyvatel. Na náměstí se nachází žulová kašna, která byla postavena v osmnáctém století. Uprostřed kašny je sloupek chrlící vodu ze lví hlavy. V roce 1997 byla kašna restaurována.

Kousek od kašny je infocentrum, kam ženy zašly pro turistickou vizitku a razítko. Jedna turistka, která měla vše na starost, vyzvedla klíč od hradu Hartejnštejn, který se zapůjčí vratnou zálohou dvě stě korun. Po vyzvednutí klíče šly do místní restaurace – Radniční sklípek, aby si zamluvily oběd.

Poté se vydaly směr na zříceninu.  Celou cestu jim stále mírně pršelo. Měly deštníky a některé nepromokavé bundy s kapucí. Šly cestou do mírného lučního vršku.  Louka je krásně posypaná lučními kvítky.  Asi po dvou kilometrech chůze došly k zřícenému hradu Hartenštejn.

Je to nádherné místo. Zde je čekalo jedenáct schodů dřevěných. Ve vnitřku věže pouhých dvacet osm dřevěných schodů. V druhém poschodí je nádherný výhled na Doupovské a Krušné lesnaté hory.

Po prohlídce se odebraly zpět tou samou cestou. Stále jim mírně pršelo, turistkám to nevadilo. Cestou dolů po pravé straně je vidět pomník obětem první světové války. Ženy se rozhodly, když už jsou zde, tak se půjdou podívat k pomníku.

 

Tento pomník byl postaven 1924 sto osmi obětem první světové války. Je vysoký dvanáct metrů a váží sto šedesát pět tun.  Pomník navrhl Oswald Hoffmann a vytvořil ho bochovský kamenický mistr a sochař Anton Köhler.

Po prohlídce se turistky odebraly zpět na bochovské náměstí. Vedoucí turistiky vrátila klíč od zříceniny Hartenštejn a šly všechny do restaurace se naobědvat. Po odpočinku a dobrém obědě došly na autobus a v půl třetí odjely do Karlových Varů. Všem se to moc líbilo a nevadilo, že jim mírně celou dobu pršelo.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.