22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Všechno bylo špatně říká hejtmanka Vildumetzová

fotokoláž Karlovarské listy

REKLAMA

,,Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje (ANO), řídí se svým týmem region, který má řadu problémů. Už po nástupu do funkce avizovala, že je připravena se poprat se všemi potížemi, krajský úřad otevřít lidem i starostům, všem nejen naslouchat, ale také jejich trable řešit, „uvedl, Karlovarský deník.

Okamžitě po ustavujícím  zastupitelstvu, které se konalo 22. listopadu loňského roku,  začala hejtmanka s celým týmem usilovně pracovat na tom, aby se seznámila se všemi agendami, jako jsou investice, doprava, školství, sociální věci, kultura a mnohé další. Ale hned na prvním zastupitelstvu mělo být zahájeno plnění volebního slibu, který dala voličům Vildumetzová před volbami,  proplácení poloviny dálniční  známky všem až do doby, než bude dálnice hotová, což do dnes ani náznakem nesplnila!

Další co Vildumetzová arogantně napadala je národní kulturní památka Císařské lázně a její kompletní obnova, o které se mluví od roku 2008 a s opravou se ani nezačalo, slovy špíny na své předchůdce hejtmanka nešetří, ale zapomíná už na to, že v rozpočtu sama nemá na opravu ani korunu a o létech projekčních prací a přípravě se ani slovíčkem nezmínila. Přitom celý objekt je majetkem karlovarského kraje a od doby, kdy vládne Vildumetzová se kraj řádně nestará ani o provozní náklady schátralé budovy.

https://youtu.be/S1vr8cUJdLM

Ale hejtmanka zmiňuje další konkrétní kroky, které  už udělali. Třeba ze dne na den vyměnila vedení krajské společnosti Údržba silnic. Noví členové představenstva vzešli ,,z veřejného výběrového řízení, kde prý kladli důraz na odbornost.“ A už teď odkrývají věci, které byly špatně a nehospodárně nastaveny. Vildumetzová se ani slůvkem nezmiňuje o tom, že odborníky vybrala politická komise, ve které osobně seděla s dalšími členy rady kraje a už vůbec neuvádí, že jí dosazení odborníci za zvláštních okolností prohráli druhou největší a klíčovou zakázku na údržbu karlovarské dálnice D6 a silnic prvních tříd vypsanou na osm let, která tvoří téměř třetinu tržeb společnosti a tak způsobili  dosud prosperujícímu podniku  existenční problémy.

,,Po dlouhých pěti letech, kdy z dosud neznámého důvodu nemohly létat vrtulníky vojenské záchranky na heliport karlovarské nemocnice, jsme zajistili, že tady konečně letečtí záchranáři přistávají. Do téhle chvíle mi nikdo nevysvětlil, proč se blokovalo přistávání vojenských záchranářů, když stavebně byl heliport v pořádku a jen se upravilo značení.“ Opět, ale Vildumetzová neuvádí, že o všem musí rozhodovat Úřad pro letectví ČR a mnoho dalších institucí a vyřídit potřebná povolení nelze jen mávnutím kouzelného proutku.

,,Jak vycházíte s opozicí, v tomto volebním období tedy s TOP 09, STAN, ČSSD a KSČM?
Slib zastupitele přece znamená hájit zájmy všech občanů a neupřednostňovat „ty své“, stejně politicky barevné. Můj tým to ví a věřím, že si to uvědomují i opoziční politici. Mnoho zastupitelů z jiných stran nyní pracuje v komisích při radě kraje a v zastupitelských výborech a jsem moc ráda, že většinou je to spolupráce korektní a přínosná,“uvedl, Karlovarský deník.“  Kolik bylo krátce po volbách na hodinu vyhozeno lidí z krajského úřadu a z krajských společností bez uvedení důvodu, nebo po dohodě za odstupné se už nikde hejtmanka Vildumetzová (ODS / ANO) nezmiňuje. Lidé okolo ní stále častěji hovoří o tom, že se jí bojí a neví, zdali budou mít zítra ještě práci. 

,,Hnutí Ano své nepohodlné lidi i  politické oponenty  likviduje jako ,,Anofert“ svou obchodní konkurenci, což už mnohokrát krajští bossové prokázali při likvidaci svých vlastních lidí, poslanců, zastupitelů i hejtmanů, kteří si jen dovolili mýt vlastní názor. Existují desítky reportáží o tom jak hnutí ANO likviduje vše co jen pípne a tiše nepochlebuje, ale na ty objektivní redaktorka Deníku (Iva) už asi dávno zapomněla.“

,,Mimo jiné krajského předsedu hnutí ANO už Martin Hurajčík taky nedělá, již ho nahradila mírumilovná, laskavá a poctivá Jana Vildumetzová, kliknětě zde.“ 

,,A dálniční známky pro všechny? Na ty už fakt taky zapomeňte!“

Objektivní článek – objektivní redaktorky zde…

související články…

Letití spolupracovníci Jany Vildumetzové (ODS / dnes ANO) a hymna na You tube  z 25. 7. 2011, kdy byla ještě hrdou členkou mateřské ODS,  je prý už zapomenutou historií, dnes jsme přeběhlíci v hnití ANO.

ZDE DŮKAZ  –

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.