Fanoušci neznali průběžné výsledky, extraliga byla prohrána už v Pardubicích

Zvláštní výhra v Karlových Varech 1 : 0, paradoxně znamenala sestoupení HC Energie z nejvyšší hokejové soutěže u nás, protože i přes to se na body rozhodovalo v Pardubicích. Další zvláštností bylo i to, že v průběhu zápasu, kdy se běžně diváci informují o stavu utkání, která se hrají v ČR se pořadatel poslední hokejové utkání o průběžných výsledcích v Pardubicích vůbec neobtěžoval více než čtyři tisíce diváků informovat o tom, že od začátku druhé třetiny se v Pardubicích rozhodovalo o sestupu.  Pořadatelé se ve Varech museli spoléhat na to, že Jihlava si z ledu Dynama Pardubice odveze minimálně dva body. To se ale zdaleka nestalo. Dynamo porazilo Duklu 4:2, což Energii ani při vítěství  doma jednoduše nestačilo.

Jen chvilku po utkání krásnou a moderní KV Arenu ovládly negativní emoce zklamaných fanoušků, kteří se o sestupu dozvěděli těsně v samotném závěru zápasu, i když vše bylo jasné už mnoho minut před tím. Diváci o průběžných výsledcích jako obvykle, tentokrát nebyli během zápasu ani jednou  informováni.

Diváci si průběžné výsledky  sami vyhledávali na svých telefonech, aby měli kompletní informace i přes to, že multimediální kostka byla v provozu. Embargo na informace spíš připomínalo ochranu podnikatelského knov hov, než objektivní sportovní zpravodajství.

Nejen hráči, ale i celá řada diváků odcházeli z KV arény, kterou budou ještě léta splácet v slzách.

Závěrem si vyvolal kotel hostí z Budějovic své prohrané hráče, aby jim poděkoval. ,,My vám extraligu neprodáme.“ skandovali opakovaně hosté ve svém početném kotly. Oslava prohraných Budějovic na ledě v Karlových Varech byla opravdovou potupou pro všechny fanoušky Karlovarska. Po chvíli vyjeli na led i končící hráči Energie, až po dvaceti minutách se KV Arena vyprázdnila a extraliga pro Energii definitivně skončila, pod vedením trenéra Jana Tlačila nakonec s třetí, bohužel sestupovou příčkou.

Občané Karlových Varů budou KV Arénu splácet ještě řadu let. Co bude dál se bude řešit možná už na úterním zastupitelstvu města.

• Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 29. Flek.
  • Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda.
  • Vyloučení: 3:3. Bez využití
  • Počet diváků: 4291.