30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kandidátku hnutí ANO v Karlovarském kraji povede politik z jižní Moravy

KVL fotokoláž

REKLAMA

Babišovo přání na sjezdu byl spíš jen úlet ve slabé chvilce. To, že by vedoucí bafuňáři startovali s posledního místa na kandidátkách po jeho zatím nesplněném vzoru se na Karlovarsku rozhodně  nekoná.

Jedničkou kandidátky těch, kteří už více než pět let slibují, že ,,Bude líp,“ nasadili pro podzimní sněmovní volby v Karlovarském kraji, nečekaně těžký kalibr, je jím k překvapení místních funkcionářů velký politik  až z jižní Moravy.

Hájit zájmy důvěřivých voličů Karlovarského kraje v parlamentu bude bývalý ředitel Skanska, dnešní ministr dopravy Dan Ťok. V pondělí večer o tom rozhodl místní krajský sněm hnutí, který Ťoka demokraticky, transparentně  a radostně potvrdil.

Jak se Ťok dostal do Karlovarského kraje?

„Já si té nominace hrozně vážím a jsem připraven za ANO volby v Karlovarském kraji vyhrát,“ uvedl Ťok. „Karlovarský kraj je nádherný region a já chci pomoct k tomu, aby jeho zájmy byly ve Sněmovně ještě více slyšet. Navíc musíme dotáhnout stavby nových silnic a dálnic, jejichž výstavbu jsme rozjeli a rozjíždíme,“ dodal Ťok, který pochází z jižní Moravy a nikdy před tím politicky v Karlovarském kraji pro lidi nepracoval.

Hejtmanka a dlouholetá členka ODS Jana Vildumetzová (ANO) je prý ráda, sama bude na kandidátce až na čtvrtém místě.

Pachuť pro Ťoka musí být i to, že hejtmanka Vildumetzová, trochu před volbami do kraje fušovala i do jeho rezortu, když všem občanům kraje  soustavně, neúnavně, veřejně a opakovaně slibovala proplácení poloviny dálniční známky. Tento slib nebyl doposud ani náznakem plněn, spíš je smutným mementem, které je dnes v Karlovarském kraji tabu.

,,Snad pan ministr nebude slibovat také to co nesplní, možná proplácení tentokrát celé dálniční známky by mohlo být vnímáno jako malý předvolební vtip.“   

ČSSD bude rozhodovat o lídrovi na konci května, ODS povede krajský radní Jan Bureš z Ostrova. Starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák povede Piráty a komunisty poslanec Jaroslav Borka.

zdroj:Předvolební sliby Jany Vildumetzové  na  TV Zak

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.