13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Výlet do zámeckého parku v Klášterci nad Ohří

REKLAMA

Turistky se sešly dne 28.5.2020 na horním nádraží v 9.00.hod. Jejich cílem bylo navštívit zámecký park v Klášterci.

Až do 31.10. bude fungovat náhradní autobusová výuka z Karlových Varů do Ostrova, protože v tomto úseku opravuji železniční trať.

Vlak jede krásnou krajinou – údolím podél řeky Ohře. Pohled z vlaku na české středomořské sopečné kopce, jsou nádherné.  V Klášterci směrem k zámeckému parku výletnice obdivovaly nádherné obrovské stromy. Například dub letní, Paulovnie plstnatá, obrovské břízy, Katalpa, Platan a další mohutné stromy. Škoda, že nekvetl strom Paulovnie plstnatá, která kvete pouze v červnu a má nádherné fialové květy. Dále v parku jsou k vidění fontánky, azalky a různé sošky. V okolí je malí rybník, kde kvetou nádherné lekníny. Procházkou parkem dámy došly k lázním Evženie, zde si načepovaly do láhvích pramenitou vodu.

Velká chvála pro Evičku Andělovou, která plánuje trasy výletů a stará se o všechny turistky, aby byly spokojeny. Za to ji všichni turistky poděkovaly.

Pramen Evženie má neutralizační účinek na kyselinu solnou v žaludku. Pitné kůry pomáhají na onemocnění žaludku a horní části tenkého střeva, chronické opakující se vředy, podpůrné léčení cukrovky, prevence močových kamenů a močových cest atd.

Ani dvě drobné dešťové přeháňky nezkazily úžasný dojem z tohoto místa. Výpravu turistky zakončily v cukrárně blízko nádraží u dobré kávy a dortu. Pak už následovala sladká cesta domů.


Příště výlet na zámek Kačina.

 


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.