Jáchymov – Údolí mlýnků

REKLAMA

Dne 28. března 2024 se sešlo na dolním nádraží dvacet turistů. Na zastávku číslo sedm jim kolem desáté přijel autobus a turisti nastoupili a jeli směr Jáchymov. Po půl hodince jízdy vystoupili v Jáchymově a vydali se kolem lázeňského hotelu Radium Palace směrem k Údolí mlýnků. Zadní stranou hotelu šli na lesní cestu.

Po pravé straně cesty je asi v polovině, než dojdete k mlýnkům, lesní kavárna Belveder. Dále pokračovali, až došli k potůčku. Zde můžete vidět různé vytvořené mlýnky. Traduje se, že jsou tu už od vzniku prvních lázní. Mlýnky přibývaly. Stavěli je lázeňští hosté. Kdykoliv se vrátili do lázní, tak se šli podívat na své vyrobené mlýnky.

Po zhlédnutí mlýnků a odpočinku šlí turisti zpět tou samou cestou. Došli k lesní restauraci, ta byla otevřená. Řekli si, že si zajdou na kafíčko. Přivítal je přítel majitelky restaurace. Všichni si dali kafíčko a někteří koláč, který zde pečou.

Je to moc pěkná restaurace, hlavně pro rodiny s dětmi. Je sem krásná procházka a mají tu i mini ZOO. Po kafíčku se šli podívat na zvířátka.

Mají zde lamu jménem Dominik, dále kozu, ovečky, kačeny a dva klokany. Restaurace i okolí je nádherné. Po prohlídce majitelka ještě všechny vyfotila a rozloučila se s nimi. Pokračovali po cyklostezce, až došli na zastávku Horní Žďár a odjeli do Karlových Varů. Všem se to moc líbilo.