Út. Pro 24th, 2024

Výročí 17.listopadu, návrat oslavují i členové KSČ a STB

kv lista archiv
REKLAMA

Den boje za svobodu a demokracii 17.listopad 1989. V Čechách budou opět vládnout bývalí členové STB a KSČ.

Andrej Babiš, vítěz voleb, bývalý člen KSČ a STB (Bureš) hovořil u památník v Prace na Národní třídě ,,Dne boje za svobodu a demokracii“ o svobodě pohybu a svobodě slova.  Protože většinu medií dnes ovládají firmy jediného člověka, bude do budoucna daleko důležitější sledovat realitu na ulicích v hospodách na úřadech , aby bylo jasné jak se vlastně věci mají. Roky 1988 a 1989 a následně vysílání v komunistických médií ve videu níže ukazují lež v přímém přenosu komunistických medií v dobách vrcholného socialismu. ,,Jsou to zaplacení lidé, zoufalci a štváči kolem nás,“ řekl dnes u památníku mediím Babiš na adresu lidí, kteří si ještě dovolili komentovat jeho slova o svobodě. Televizní materiál dochovaný z roků 1988-89 je mementem dnešních dnů, kdy se k návratu moci dostávají ti, kteří v té době studovali politické školy KGB, aktivně působili v STB anebo hospodářsky působili v tehdejším zahraničním obchodu jako prověření agenti komunistickou a bolševickou mašinérií.

Slovenský Ústavní soud zrušil rozhodnutí soudů, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš byl ve svazcích StB veden neoprávněně. Je tak jasné, že teprve ústavní soudci se nebáli politických tlaků ze strany Babišova spojence Roberta Fica a rozhodli se nadále nepřekrucovat historická fakta o komunistických fízlech.

Jedna věc je jasná a byla jasně vyřčena mnoha historiky, nejen těmi slovenskými. Estébáci si žádné zprávy o agentech nevymýšleli. Znamenalo by to totiž, že už předem by  museli počítat, že režim padne a že se z takovýchto zpráv stane kompromitující materiál. A to v polovině osmdesátých let pravda rozhodně nebyla.

Demokratické strany poprvé po listopadu utrpěly významnou volební porážku nejen za léta planá pravdoláskařství, ale i za svou hašteřivost před celým národem. Díky populistickým skupinám se návrat k moci daří právě hnutím, která pouhým marketingem vybrala pro důvěřivé voliče líbivý obsah ze všech politických myšlenek bez ohledu na to, co představují. Jedinou vidinou populistických hnutí, která vznikla teprve nedávno bylo nabídnout cokoliv, co je vynese rychle k politické moci pod rouškou demokratických voleb, bez jakékoli záruky, že to co říkají také splní. V letošních volbách poprvé vypadl v přímém přenosu i web Českého statistického úřadu.

Estébáci kolem Babiše: napočítali jsme jich 17

Před necelým čtvrtstoletím se říkalo: v podnikání estébákům zabránit nemůžeme, jejich případný zájem o politiku přece vyřeší lustrační zákon. Dnes se vracejí do veřejného života a přesvědčují nás, že to s námi myslí dobře.

Za normalizace drtil Libor Široký nepřátele socialismu coby kapitán StB. Na začátku listopadu 1989 nastoupil do analytického útvaru. Sbíhaly se u něj všechny později zničené informace, které by pro toho, kdo by chtěl ovládat druhé, mohly mít cenu zlata. V roce 1996 přišel do Agrofertu, kde sedí na klíčové pozici předsedy dozorčí rady.

Jeho kolega, špion Jozef Kubů, strávil konec roku 1989 na školení KGB v Moskvě. Donedávna byl vlivným členem hnutí ANO, ale místo na billboardech přenechal kolegyni a další spolupracovnici Andreje Babiše Radmile Kleslové. Bývalé rozvědčici, která měla být pod falešnou identitou vysazena v zahraničí, aby hájila zájmy totalitního režimu.

Týdeník ECHO napočítal celkem 17 bývalých důstojníků či spolupracovníků StB, kteří po roce 1989 byli či stále jsou magnátovi z Agrofertu a ministrovi financí Babišovi nablízku. Na všechny média postupně už upozornila, ale ještě nikdo nedal všechna jejich jména a příběhy, doplněné o další nové informace, vedle sebe. Takové čtení totiž přináší zajímavé a nečekané souvislosti. Počet estébáků kolem Babiše je zarážející.

číst dál…

By redakce

Related Post