Architekt Kropp bude jmenován, rozhodli těsně radní města

REKLAMA

Renomovaný odborník, úspěšný architekt a urbanista s řadou zahraničních zkušeností, to je Petr Kropp, jehož komise doporučila na post hlavního architekta Karlových Varů a bude jmenován do čela nově založené příspěvkové organizace města, Kanceláře hlavního architekta (KAM). Petr Kropp působil přes dvacet let v zahraničí, nyní pracuje v ateliéru architektury v Amsterodamu, Základní školu vystudoval v Kraslicích, kde bydlí jeho rodiče, střední průmyslovou školu keramickou vystudoval v Karlových Varech a stavební fakultu na ČVUT v Praze. Studium architektury absolvoval následně v německém Dortmundu.

Podle informací, které oznámil  primátor Petr Kulhánek (KOA), rada města schválila Petra Kroppa, který  se stane 1. března příštího roku ředitelem nově zřizované Kanceláře architekta města.

„Z devítičlenné komise mu dalo svůj hlas šest členů,“ sdělil primátor Kulhánek.Výběrového řízení se zúčastnil i zastupitel Petr Bursík, jehož  jeden člen komise a dva hlasy doporučovaly nejmenovat nikoho. V mezinárodní  komisi o hlavním architektovi rozhodovala světoznámá architektka Eva Jiřičná nebo známý švédský architekt Häkan Sullberg.

„Závěrečné doporučení vyřkli členové komise až po odborné debatě, která se týkala dolního nádraží, v níž kandidáti soutěže měli předestřít svoje vnímání celého území, a nastínit představu, jak by se s ním mělo v budoucnosti nakládat,“ vysvětlil primátor Kulhánek. Úřad Kanceláře hlavního architekta bude zatím na karlovarském magistrátu, pak by se měl přestěhovat do prostor budovy po bývalé škole Jana Palacha.

Rada města schválila Petra Kroppa těsnou většinou a to o jediný hlas. Z jedenácti radních mu dalo svůj hlas šest s většinou za hnutí KOA, další radní  a jejich názory se v periodických vyvážených médiích neobjevují.

https://youtu.be/pAiiDE_EuCE