Rozpočet kraje bude asi schodkový, tak se řídí firma

REKLAMA

Návrh rozpočtu Karlovarského kraje plánuje hnutí které hlásá, že řídí stát jako firmu schodkový, jak vyplývá ze zdroje KÚKK. Zdali jsou jen předvolební sliby pohádkou pro důvěřivé voliče nebo realitou posoudí asi každý sám. Skutečností ale je, že předchozí vláda splácela okolo půl miliardy úvěru, kterou si v té době vzala vláda ODS včele hejtmana Josefa Pavla. V té době byla členkou ODS i dnešní hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Vše se zdá jako by se použila tlačítka na klávesnici ,,Ctrl+C a Ctrl+V,“ proč také vymýšlet již vymyšlené. 

  • očekávané příjmy –  5 616 798 000 korun

  • plánované výdaje  – 6 148 728 000 korun

  • výsledný schodek   –   531 930 000 korun

A co všechno ke schodku rozpočtu občané dostanou?

Bude pokračovat rekonstrukce chebské nemocnice, investovat  se má 150 milionů korun. Okolo 116 milionů bude stát občany kraje vylepšení pěti operačních sálů v sokolovské nemocnici a nejméně, asi 50 milionů korun pošlou krajští politici do krajského města na rekonstrukci Karlovarské  porodnice,

Skoro 200 milionů korun padne i na dlouho očekávané opravy Císařských lázní. S rekonstrukcí by se mohlo nejdříve začít po skončení 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Nyní se jedná s ministerstvem kultury, za účelem získat dostatečný objem finančních prostředků, aby mohlo být ukončeno výběrové řízení. Postup se úplně totožný jako téměř před dvěma roky, krom nově vysoutěženého zhotovitele, který ležel po volbách v žaludku hejtmance a nově zvolené poslankyni Vildumetzové, která řeší souběh svých funkcí. Stejně se počítá i s tím, že se do projektu připojí i město Karlovy Vary se 100 miliony korun, které své závazky o počátku ničím nepodmiňovalo a více apelovalo na záchranu památky i za cenu, že se vzdá jejího vlastnictví.