Zahájení MFF bude mít dohru na hygieně

REKLAMA

Umělecká smetánka v Karlových Varech se ukázala v pravém světle. Povinné respirátory byly spíš výjimkou.

Podle toho, jak se mnozí zachovali je zřejmé, že především hercům můžete věřit to, že vše jen hrají.

Snad se šíření nakažlivé nemoci v Karlových Varech bude měřit stejným metrem, ale buzerování umělecké smetánky orgány státní moci zatím nikdo na festivalu neviděl.

Upozorňování na dodržování ochrany dýchacích cest na webu Mezinárodního filmového festivalu už zcela zmizelo, byla to nejspíš jen prázdná slova.
Ani herec a prezident MFF Jiří Bartoška si s ochranou proti Covid 19 mnoho starostí nedělal a rozhodně nebyl tím příkladem,  hodným k následování.

„Když máte jít příkladem ostatním, ale nějak to nevyjde. Když máte ukázat, že jsme v tom všichni společně, ale zase nic… Díky všem, kteří tam poctivě respirátory nosí, i když to příjemné není nikomu. Za 10 dní se otevírají školy, fakt nepotřebujeme dávat deltě tolik prostoru,“ uvedl na sociálních sítích epidemiolog Rastislav Maďar.

Televizní reklamy, kde herci nabádali občany k ohleduplnosti byly nejspíš jen zaplacená práce, která skončila výplatou honoráře.
Ve skutečnosti je počínání současných „hrdinů stříbrného plátna“ asi jen pokrytectví, které nahradilo tradiční amorální bezohlednost, jako projev zastydlé svobody někdejších socialistických přátel kultury, kteří si pokutu na Karlovarské krajské hygieně hravě zaplatí, včele s ministrem kultury ministr Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) a dalšími politiky, kteří se mají starat o veřejné blaho a dodržování pravidel.

Na to je demokracie a svoboda v Čechách nejspíš ještě moc mladá.Festivalové zvracení a průjmy zatím nevyřešeny

Festival za miliony začíná, vše dovoleno

ČOI si brousí zuby nejen na festivalové stánkaře