22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zámek v Benešově nad Ploučnicí

REKLAMA

Jednou měsíčně pořádají členové výboru z Úvalské klubovny pro seniory výlety.

Tentokrát dne 15.5.2024 kolem sedmé hodiny přijel autobus k tržnici, který řídil pan Petr. Cestující nastoupili, zaplnili autobus a pan řidič mohl vyjet v sedm hodin směrem na Benešov nad Ploučnicí. Počasí bylo nádherné už od samého rána.

Cestou vedoucí zájezdu paní Milada dala cestujícím pokyny o výletě, co je čeká během dne.

Cesta ubíhala, pan řidič cestujícím zastavil na krátkou přestávku u benzínové pumpy Orlen.  Zanedlouho autobus zastavil na náměstíčku kousek od Dolního a Horního zámku v Benešově nad Ploučnicí.

Výletníci byli rozděleni na dvě skupiny, jedna šla s průvodkyní na Horní zámek a druhá skupina s průvodcem na Dolní zámek.

Horní zámek pochází z období saské renesance. Uvnitř zámku jsou místnosti vybaveny dobovými expozicemi, jak zde žila šlechta.

Dolní zámek se skládá ze tří historických samostatných paláců.

Zámek je ve vlastnictví státu. V roce 2001 Horní zámek Starschedelovský s číslem 44 a Dolní zámek Konojedský s číslem 54 jsou prohlášeny za kulturní národní památku.

Po nádherné prohlídce skupinky poděkovaly svým průvodcům za nádherné povídání o životě v zámku a první skupina se vyfotila se svojí průvodkyní.

Všichni se odebrali k autobusu, nastoupili a pan řidič Petr vyjel do Děčína, kde měli senioři objednaný oběd. Pochutnali si na přírodním řízku se sýrem a šťouchaným bramborem.

Po dobrém obědě všichni nastoupili opět do autobusu a odjeli do Třebenic. Tam je v bývalém kostele narození Panny Marie čekala nádherná výstava českých granátů.

Výstavu si prohlédli, někteří si zakoupili náramky s českými granáty a turistické vizitky, aby měli památku na toto místo.

Po prohlídce všichni nastoupili do autobusu, poděkovali paní Miladě za pěkný záživný výlet.

Panu řidiči Petrovi zatleskali za trpělivost s nimi a za bezpečnou jízdu. S jednou zastávkou dojeli až do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.