13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 13. října se uskutečnil výlet na hrad Kost. V šest třicet vyjel autobus obsazený  seniory směr Praha.

Byla ještě tma. Před Prahou byla dvacetiminutová přestávka. Dopravní situace v Praze byla velmi špatná, pan řidič musel jet krokem. Konečně autobus dorazil k hradu Kost, kde senioři vystoupili a vydali se směrem k hradu. Měli chvíli čas, tak si prohlédli okolí hradu s místní restaurací. Ta se nachází pod pergolou s pěkným posezením a je zdobená dřevěnými vyřezávanými soškami.  Někteří účastníci zájezdu se procházeli kolem hradu a hrad si fotili. Jiní si kupovali turistické vizitky a magnetky, aby měli vzpomínku na hrad Kost. Po tři čtvrtě hodině si je vyzvedl průvodce Honza, který nádherně vyprávěl o dějinách hradu.

Hrad Kost je gotický a nachází se v Českém ráji v části Libošovice okres Jičín. Hrad je umístěn ne na kopci, ale v údolí na pískovcovém ostrohu. Stojí na skalnatém ostrohu v místě styku tří mohutných skalnatých údolí. Jeho založení se datuje druhé poloviny čtrnáctého století. Po druhé světové válce byl zrekonstruován a otevřen pro veřejnost.

Po nádherné prohlídce se všichni odebrali na parkoviště k autobusu, kde na ně čekal pan řidič. Senioři nastoupili a mohlo se vyjet do Sobotky. Oběd byl objednaný v restauraci v hotelu Pošta. Tentokrát měli možnost si vybrat ze tří jídel. První jídlo vepřový řízek s bramborem, druhé rýže s kuřecími nudličkami a zeleninou, třetí jídlo bramboráčky s gulášem. Jídlo bylo vynikající a obsluha šikovná a rychlá. Přímo z náměstí na kopci je vidět zámek Humprecht, který se opravuje. Po dobrém jídle a odpočinku nastoupili senioři do autobusu a pan řidič s nimi mohl vyjet do Jičína na prohlídku regionálního muzea.

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně se nachází regionální muzeum a galérie –  Muzeum hry. Je možné se tu dotýkat některých vystavených exponátů. Mohli si připomenout, jak se dřív před lety žilo.

Po druhé nádherné prohlídce senioři se procházeli po Jičínském náměstí a někteří si došli tradičně na kafíčko se zákuskem. V půl páté nastoupili do autobusu a pan řidič se s nimi rozjel do Karlových Varů, kam dojeli kolem osmé hodiny.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.