22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 23. května 2024 málo po desáté hodině se sešlo jedenáct turistek na horním nádraží. Zakoupily si jízdenku do Kynšperku. Po zakoupení jízdenky se všechny odebraly na třetí kolej. Tam jim přijel vlak, u kterého se ještě vyfotily. Nastoupily do vlaku a ten se rozjel směrem Cheb. Počasí bylo nádherné. Cestou si povídaly a pozorovaly naši pěknou krajinu.

Po čtyřiceti minutách vlak zastavil v Kynšperku, kde turistky vystoupily. Vydaly se po žluté turistické značce. Prošly Nádražní ulicí, až došly ke Kynšperské dřevěné lávce.

Tato lávka byla postavena na začátku dvacátého století. Dřív byla železná, ale v roce 1945 byla zničena německou armádou. Dlouhá je sto třicet metrů.

Turistky prošly lávkou a vydaly se na náměstí, kde je autobusové nádraží a kousek od něj kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Došly k ulici Aloise Jiráska, kterou se vydaly, až se dostaly na cestu Petra Bezruče. Dále pokračovaly po zelené turistické značce. Cesta vede mezi lány a rozkvetlými loukami. Pohled je to nádherný na krásnou přírodu.

Jak si povídaly, tak přišly k rozcestí, a vydaly se cestou, kde je vyznačená tabule na občerstvení. Paní Eva, která vede turistiku, domluvila s majitelkou občerstvení, jestli mají otevřeno, a místo pro jedenáct lidí. Vydaly se lesní cestou, která vedla k restauraci s názvem NA KONCI. Tato restaurace je v obci Odrava.

Je tu nádherné posezení v přírodě, kde mají rekvizity samé retro. Některá děvčata si dala zelňačku, dále zmrzlinové poháry, staročeské lívance s horkými borůvkami, zmrzlinou a šlehačkou, nechybělo pivečko a kafíčko. Všem moc chutnalo. Děvčata děkují Evičce za krásný den, a že domluvila tuto restauraci NA KONCI, o které nevěděly a byly rády, že ji poznaly a navštívily. Byla to nádherná tečka tohoto dne. Turistky doporučují se sem podívat. Po odpočinku se odebraly na autobusovou zastávku už v obci Odrava.

 Obec Odrava leží deset kilometrů od Chebu. Zde je motorest a sportovní areál. Pořádají se maškarní bály, pálení čarodějnic, dětský den, Mikulášská nadílka a diskotéky. Pro dospělé občany – setkání seniorů a fotbalová utkání.

Obec reprezentuje místní fotbalový klub Spartak. Je zde rozvinuto soukromé podnikání, například v oboru umělecké kovářství, stavebnictví, zemědělství, kamenictví, autodoprava, prodej plastových oken a porážka masa a výroba uzenin. V budoucnu se zde budou stavět rodinné domky. Obcí protéká řeka Ohře.

Autobus je odvezl do Kynšperka, kde vystoupily a vydaly se na vlakové nádraží. Vlak přijel po půl páté, ženy nastoupily  a odjely do Karlových Varů. Byla to nádherná vydařená turistika.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.