Zastupitelé schválili rozpočet města Karlovy Vary

REKLAMA

Po roce vlády koalice včele s hnutím ANO začala brutální kritikou ex primátora Kulhánka (KOA), který to schytal nejvíce po emotivním projevu náměstka Tomáše Trtka (ANO). Ke kritice a prezentaci se věcně přidal také policií ČR obviněný náměstek Bursík (ODS).

Asi poprvé v historii města po roce vlády, koalice kritizovala předcházející vedení i přes to, že na to byl celý rok. Teprve, když předkládali politici z  marketingového hnutí ANO 2011 s koaličními partnery  svůj vlastní rozpočet spustili kanonádu na vedení města, které skončilo více než před rokem.

“Měli jste to pěkně secvičený a to je dobře, že to bylo spíše hrané,” poznamenal na úvod ex primátor Kulhánek (KOA). Následně Kulhánek obhajoval útoky a napadání svého osmiletého vládnutí mimo jiné také bezradností, kterou současní politici trpí.

Kulhánek si stěžoval i na komunikaci primátorky Ferklové, která často ani neodpovídala na emaily, na redukci Karlovarského symfonického orchestru a její nekompetentnost a uvedl, že primátorka svými veřejnými projevy dělá ostudu města.

Zastupitel Klsák (KOA) kritizoval projev náměstka Trtka s tím, že se cítí jako rohožka a dále požadoval, aby byl zachován původní příspěvek pro kostel Sv.Anny v Sedleci.

Policií obviněný náměstek Bursík připomněl Kulhánkovi, že když po ODS přebíral město, tak na účtech bylo více peněz než nyní, kdy je hotových peněz na účtech jen 36 miliónů. Dále pokračoval v jeho typické “férovce,” kdy kritizoval za stav infrastruktury bývalého náměstka Bruštíka, který se již nemohl bránit, protože není zastupitelem a věnuje se svému občanskému povolání. (Tím je “férová ODS”  na Karlovarsku známá, v politické hantýrce se takovému politikovi říká “PROHAZOVÁK.”)

Zastupitel Jindřich Čermák (Piráti) si postěžoval na to, že při jednání o rozpočtu, dostal každý politický klub jinou verzi rozpočtu a přitom, už byla připravena další verze, kterou nikdo neznal a koalici ANO, ODS a Karlovaráci dal známku za projednání rozpočtu “dostatečně.” Dále poznamenal, že vizitkou současné koalice je dnes zoufalý stav v mnohých městských organizacích, včele Infocentra, kde se mění ředitel už po půl roce, a kde mají nasazené své politické splolustraníky. Zásadní kritika zastupitele Čermáka byla směřována na škrty ve školách, kdy v porovnání s populistickým pastelkovným, tímto krokem školy přijdou o daleko více a navrhl úpravu rozpočtu města.

Zastupitelka Věra Bartůňková poznamenala mimo jiné, že v rozpočtu krom výplat úředníků, kteří dostali přidáno pět miliónů korun, jsou škrty na jejichž základě se budou muset propouštět zaměstnanci v organizacích města.

Zastupitelka Barbora Hradečná (Piráti) v souvislosti s letním kinem poprosila Policií ČR obviněného náměstka Bursíka (ODS), aby uváděl pravdivé informace. Bursík se obratně s vytaženými dalšími informacemi snažil ze všeho už jen zoufale “vybruslit.”


Demokratická hlasovací většina koalice v podobě hrůzostrašné arogance zafungovala. Neprošel ani jediný, byť  finančně zanedbatelný návrh, který měl logiku.  

Po více než dvou hodinách, často amatérské diskuse a přestávce na oběd politiků nad odbornými ekonomickými tématy skončila smetením ze stolu všech návrhů opozičních zastupitelů a následně pouhou silou koaliční většiny ANO, ODS a Karlovaráci byl protlačen koaliční návrh rozpočtu jen 22 hlasy z 35 členného zastupitelstva.


[huge_it_video_player id=”30″]

zdroj:ČT