Zastupitelé říkají, že chybí část peněz z prodeje školky

REKLAMA

Před časem město prodalo za 7,8 milionu korun jedinou fungující školku u lázeňské části s podmínkou, že zde majitelka Michaela Kemrová zachová minimálně po dobu deseti let školní zařízení. Podle zastupitele Čermáka (Piráti) oslovení odborníci stanovili obvyklou cenu v této lokalitě minimálně na 12 milionů korun. Piráti se navíc obávají, že po uplynutí desetileté lhůty tam vzniknou apartmány.

Kemrová je manželkou koaličního zastupitele Viktora Linharta (ODS). Ten se k prodeji už dříve odmítl vyjádřit.

Ale zajímavější je to, že Piráti přišli následně 17.12.2019 na zastupitelstvu města s informací, že znalecký posudek obsahuje cenu, která byla vypočítána s tím, že zde chybí sto metrů, které nebyly oceněny. Už při prodeji před dvěma měsíci měli s nízkou cenou zastupitelé za Piráty problém, ale koalice ANO, ODS a KARLOVARÁCI prodej odmávla i přes to, že se upozorňovalo na nestandardní postup při prodeji v orgánech města, kde určité informace chyběly.  

Asi těžko bychom si dovedli představit, že by zastupitel Viktor Linhart (ODS) jako právník zaplatil  cenu, kde by město ocenilo jeho manželce prodej k zaplacení o 100 metrů navíc, ale v tomto případě se jen spokojeně usmíval. Cena, o kterou údajně mělo město přijít se bude počítat, ale nejedná se malou částku.

Kdo pochybil, kdo bude případnou škodu platit, spletl se znalec, který vyhotovil posudek chybně o rovných sto metrů?

Zvláštní je i to, že se znalec údajně spletl v neprospěch města. Smutné, náhody se množí po vstupu ODS do koalice, protože v posledních 9 letech se nic podobného nestalo. Dalším faktem je, že za posledních osm let koalice odmítala prodat školku do soukromých rukou.

Kdo se bude smát poslední se teprve uvidí. Po té, co Piráti seznámili zastupitele  se s tím, že chybí peníze v posudku se zastupitel Linhart už nesmál. 

Dotazovaní Piráti připravují tiskovou zprávu, kterou již brzy zveřejníme.[huge_it_video_player id=“26″]

ZDROJ:YOUTUBE