Zeman káral primátora za Císařské lázně, informace mu dala hejtmanka Vildumetzová

REKLAMA

Prezident Miloš Zeman krátce po zahájení své návštěvy Karlovarského kraje vyčetl karlovarskému primátorovi Petru Kulhánkovi (KOA), že se nestará o Císařské lázně. Ale historickou budovu už osm vlastní  Karlovarský kraj a město Karlovy Vary je pouze jedním z investorů dlouhá léta připravované rekonstrukce.

Překvapený primátor se prezidenta zeptal, odkud informace dostal. „Čerpal jsem je od paní hejtmanky a paní hejtmanka to může potvrdit, že se Karlovarský kraj rozhodl, že Císařské lázně opraví sám,“ vysvětlil prezident Miloš Zeman.

Vildumetzová bezprostředně zareagovala tak, že Karlovy Vary budou s rekonstrukcí pomáhat a slíbily na to částku 100 milionů korun. O tom, ale prezident nemluvil.

Návštěvu kraje připravoval profesionální tým hejtmanky Vildumetzové (ANO, dříve ODS).  Hejtmanka velmi aktivně pracovala na zastavení výběrového řízení, které se dlouhodobě připravovalo s odůvodněním, že prý nemá informace. Dále jednostranně kraj vystoupil ze zájmové právnické osoby, které byla zřízena pro zajištění rekonstrukce opět pro údajný nedostatek informací.

Primátor zhodnotil prezidentovu výtku jako ránu pod pás, prioritou města je stále oprava památných lázní. Pokud prezident dostal informace od hejtmanky je otázkou, kdo je vlastně tím, kdo ránu pod pás primátorovi zasadil.

Mimo jiné Vildumetzová ještě nedávno slibovala občanům kraje  proplácení poloviny dálniční známky a to do doby, než bude dálnice D6 hotová. Do dnešního dne však nedostal jediný občan Karlovarského kraje proplaceno vůbec nic. Ani na proplácení slibu občanům nemá Vildumetzová v rozpočtu ani jedinou korunu.

zdroj: TV ZAK

zdroj:ČT

Napsali o Císařských lázních jinde …