25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zkoušky na vojenskou školu složili jen dva zájemci

KVListy_arciv

REKLAMA

Zdaleka není jisté, že se plánovaná pobočka vojenské střední školy v Sokolově skutečně otevře.

Na studium byli na základě výsledků přijímaček pro pobočku v Sokolově přijati pouze dva zájemci za čtrnácti, ale podmínkou pro otevření vojenské školy na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově byla třída, která měla čítat minimálně 15 žáků.

Hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) si přeje, aby vedení školy v Moravské Třebové vyhlásilo 2. kolo přijímaček. Jako bývalé učitelce se jí dozajista nelíbí tento katastrofální výsledek. Možná moli společně s náměstkem Bradáčem, který má na starost školství věnovat propagaci více prostoru, aby se do školy alespoň přihlásil vyšší počet dětí než je minimum pro otevření prvního ročníku. To už ale politici nestihnou, protože, přijímačky skončily.

Podle dosluhující hejtmanky  se začínají ozývat i rodiče uchazečů o studium s tím, že by vyhlášení 2. kola přijímacího řízení uvítali.

Hejtmanka připomněla, že Karlovarský kraj patří mezi strukturálně postižené regiony a k jeho největším problémům patří masivní odliv mladých lidí. Z těchto důvodů požaduje 2. kolo přijímaček i pro Sokolov.

Od počátku vzniku Karlovarského kraje však politiku určovala dlouhá léta především ODS, která byla pro Vildumetzovou podstatnou část její politické dráhy domovskou stranou, za kterou ještě nedávno kandidovala jak v Horním Slavkově, tak v Karlových Varech (po změně trvalého bydliště) než posléze rychle přešla k hnutí ANO. Tak se nabízí, že stěžovat si strukturálně postižený region je trochu střelba do vlastních řad.

Otevření pobočky vojenské školy prý zapadá i do záměru Ministerstva obrany zřídit ve vojenském prostoru na Doupově nové výcvikové středisko Armády ČR. Je možné užívat i letiště v Karlových Varech pro vojenské potřeby  a zároveň k tomu získávat nové kvalifikované síly z pobočky vojenské školy.

Promarněné první kolo náboru studentů Karlovarský kraj včele s hejtmankou Vildumetzovou už nezachrání. O druhém příležitosti, jak nabrat mladé vojáky se teprve bude muset rozhodnout.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.