25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Den plný zábavy za peníze občanů?

Fikaný politik, bývalý novinář a současný hejtman Petr Kulhánek (KOA) si s měkkými investicemi do zábavního průmyslu umí dokonale pohrát.
REKLAMA

Po vzoru roztančených Karlových Varů, které již finančně dotancovaly se ve víru zábavy z dílny politického umění hejtmana Kulhánka se začíná na plné obrátky roztancovávat i rozpočet Karlovarského kraje.

Nic není tak geniální, jako dělat permanentní politickou kampaň pro ty, kteří sami sobě zaplatí zábavu, aniž by si všichni uvědomili, kdo celou legraci platí.. Ale když je něco „zadarmo“ už mnoho lidí příliš nepřemýšlí nad tím, že by snad pružní komedianti předváděli lacinou kulturu skutečně  jako charitu zdarma pro své diváky?

Fikaný politik, bývalý novinář a současný hejtman Petr Kulhánek (KOA) si s měkkými investicemi do zábavního průmyslu umí dokonale pohrát. Své dovednosti už ukázal za dobu celých osmi let na radnici v Karlových Varech, kde jako primátor města působil s nezvykle silným politickým mandátem. A tak lokální hnutí s hrstkou členů ukázalo místním svou pravou tvář.

Dnes se Karlovy Vary topí v dluzích.

Jen nezbytné opravy mostů, které by po uzavření ochromily celé město, a ty budou občané splácet řadu let, protože na jejich opravy v městské pokladně nebyla nahospodařena jediná koruna. Hospodaření s infrastrukturou a majetkem města, nebylo nejspíš tím hlavním cílem. Naopak pro kamarády v kultuře za bouřlivého potlesku mizely statisíce a milióny, ale po skončení často zbyla jen hromada odpadu a účty za mobilní toalety, které jako bonus opět prohýbaly dno městské pokladny.

Zatímco jinde si zábavu na komerční kulturu lidé kupují za vstupné v řádech stokorun, tak v Karlových Varech bylo mnohé „zadarmo“, ale přitom se štědré honoráře vyplácely hlavně z městské pokladny buď přímo, nebo neokatě prostřednictvím městských organizací. Nejspíš není náhoda ani to, že mnozí místní umělci nalezli cestičku k veřejným penězům tak rychle, že se ostatní nestihli ano rozkoukat. Není tajemstvím, že někteří umělci participující přímo na veřejných rozpočtech, jsou i členové hnutí KOA jako hejtman Kulhánek. Přímých a nepřímých indicií napojení mnohých členů hnutí KOA na veřejné rozpočty je celá řada.

Po vzoru karlovarské „navoněné bídy“ si nejspíš začnou užívat „zábavy zdarma“ doslova na plné pecky i občané celého Karlovarského kraje. Dokonce i ti, kteří nikam nechodí, protože do veřejných rozpočtů přispívají  všichni, ať se jim to libí, či nelíbí.

Pozvánky na kulturu „zadarmo“ se začínají objevovat na politických linkách současné koalice rozesíláním i na obecní úřady. Už nebude nejspíš nikomu divné, že se na akcích budou potkávat stále stejní lidé sympatizující se současnou politickou vlnou v zádech s „novinářskou klakou na provázku“.  „Voliči se musí stále stmelovat a vše drží osvědčená kulturní klika.“

Že by další rozkulhaná náhoda. Chybí opět to, na co se novináři vždy zeptají. Kolik celá „AKCE ZADARMO“ spolyká peněz z rozpočtu občanů Karlovarského kraje?


Přijďte se bavit s Karlovarským krajem, který zve malé i velké na „Kraj dokořán“ dne 3. 9. 2021

27.07.2021, 14:24 | Informace obecního úřadu – Obec Lomnice|
Den plný zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití – to je celodenní akce, kterou pod názvem „Kraj dokořán“ připravil Karlovarský kraj pro všechny návštěvníky na pátek 3. září 2021. Příchozím se otevřou budovy krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech, Závodní ulici, v areálu krajských institucí bude pro všechny připraven program plný tónů, vůní a emocí 
„Jsme otevřeni jako úřad i vedení kraje všem našim občanům, teď doslova po odeznění pandemie koronaviru také otevíráme dveře během naší akce Kraj dokořán a budeme moc rádi, když si k nám díky bohatému programu najdou cestu rodiny s dětmi, mladí lidé i senioři. Všechny ze srdce zveme,“ řekl hejtman Petr Kulhánek.

Asi bude zajímavé po vládě hejtmana Kulhánka udělat na kraji malou inventuru, aby bylo každému jasné kolik vládnutí „plné zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití“ skutečně občany Karlovarského kraje stálo, a co po něm zbylo občanům kraje vyjma vzpomínek.

  • kolik přibylo nových firem generujících daně do veřejných rozpočtů?
  • kolik vzniklo nových pracovních míst nezávislých na veřejných penězích?
  • kolik politických trafik přibilo pro kamarády a sympatizanty?
  • kolik se nově otevřelo služeb pro stále rostoucí skupinu seniorů?
  • kolik přibilo středních a vysokých škol v Karlovarkém kraji?
  • kolik lidí se do skvělého Karlovarského kraje natrvalo přistěhovalo?
  • o kolik se zvedla nejnižší průměrná mzda občanům Karlovarského kraje?

*)politická satira

Zábavu, hudbu, hry, dobré jídlo a pití lze vyřešit i jinak, ale to prý platí jen v pohádkách. A možná budou v Kraji dokořán zadarmo i cigarety s velbloudem.

A tak se otevřela i celnice a cesta k další veřejné pokladně, která je štědrá jen pro vybrané, najaté pacholky a hlásné trouby…

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.