Aeroport se opět stěhuje, letos do pasáže Praha

REKLAMA

Prostor bývalého hotelu Passage na ulici T. G. Masaryka v Karlových Varech  se letos  promění ve festivalový klub Aeroport. Organizátoři našli v Pasáži Praha náhradu za původně plánovanou opuštěnou policejní budovu v ulici I. P. Pavlova, kterou město Karlovy Vary na podruhé úspěšně prodalo, ale nový majitel neměl pro jejich zábavné, noční podnikání asi pochopení.

Aeroport se konal v Karlových Varech už osmkrát. Hotel Passage  je krásný, velký a má i podzemní prostory,  uvedl jeden z organizátorů.

Nevyužívané nemovitosti jako třeba budova bývalé spořitelny, bývalá policejní služebna na ulici I.P.Pavlova  jsou i levné k pronájmu a tak určitě organizátoři nedělají charitu, ale mají dobře spočítán hárek, vejvárek i  nájem.

Obchodníci si užili i historickou památku, Goethovu vyhlídku. Ta je dnes zcela zdevastovaná a nelze ji užívat. Město ji bude muset kompletně zrekonstruovat.

Aeroport  zavítal i do budovy bývalé stáčírny v centru města, tam se již také nebude konat, majitel má jiné zájmy.

Nový prostor je pro obchodníky výzvou, snad bude dlouhodobě nevyužívaný prostor hygienicky způsobilý k provozování výnosné desetidenní atrakce určené zejména pro mladé, kde se jich přes festival vystřídá na stovky.

Častý problém tohoto podnikání je i rušení nočního klidu a to v samotném centru města. Ale pokuty jsou asi o proti výdělku jen zanedbatelnou součástí, kterou asi pořadatelé jen zakalkulují do nákladů svého zaslouženého výdělku.

Inu deset festivalových dnů bude perných nejen pro obchodníky, ale i pro obyvatelé města.

Autor:Karel Holubec