25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ani referendum o Vřídelní kolonádě nerozhodlo

kv listy fotokoláž

REKLAMA

Referendum, které se konalo souběžně s prezidentskými volbami v Karlových Varech mělo určit postup o její budoucnosti.

Podle organizátorů  mělo být referendum pro obyvatele Karlových Varů výjimečnou příležitostí, jak obnovit slávu a prosperitu tohoto města. Lidé totiž hlasovali o obnovení původní litinové kolonády architektů F. Fellnera a H. Helmera, která byla v roce 1939 rozebrána na otázku : „Jste pro obnovu historické Vřídelní kolonády architektů F. Fellnera a H. Helmera a pro ukončení oprav havarijního stavu současné Vřídelní kolonády z roku 1975?“

„Místní referendum není platné pro nesplnění účasti alespoň 35 procent oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Na průběh a dodržování zákona  dohlížel obor vnitřních věcí karlovarského Magistrátu.

Úředníci budou o závěrech referenda informovat všechny zastupitelé, ale výsledky historicky prvního karlovarského referenda zastupitelstvo řídit nemusí, protože k urnám přišlo méně než 35 procent lidí z celkového počtu 37 761 oprávněných voličů.

„Vnímáme to jako úspěch, je to jednoznačná podpora myšlenky obnovy litinové kolonády. Kampaň byla podle nás strašně hysterická a toto je jasný signál radnici, že referendum sice není platné, ale existuje veřejné mínění, že by se touto variantou opravdu měla zabývat,“ řekl člen přípravného výboru referenda Ota Řezanka.

Částka za neplatné místní referendum nebyla zatím vyčíslena, ale podle dříve publikovaných informací by neměla překročit milion korun.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.