Drobná výtržnost aktivistky skončila v cele s modřinami

REKLAMA

Ukrajinská aktivistka Angelina Diaš, která v pátek  skočila polonahá se zvednutýma rukama před českého prezidenta, byla policií obviněna z výtržnictví a hrozí jí až dva roky vězení. Stalo se ve volební síni, kam přišel v pátek volit prezident Miloš Zeman.

„Z jejího pohledu se jednalo o protest mírumilovný, to znamená nenásilný. Neměla vůbec v úmyslu někomu ublížit, přiblížit se k prezidentovi. Proto měla zvednuté ruce, aby bylo vidět, že nemá žádné zbraně,“ řekla Seznamu advokátka Lucie Hrdá.

Podle veřejně dostupných informací aktivistka přijela do Prahy z Ukrajiny a chtěla občany České republiky upozornit, že prezident je v silném područí Ruska.

„Angelina má zhmožděná záda, rameno, má pohmožděninu na hlavě. Ochranka jí prý sprostě nadávala,“ uvedla Lucie Hrdá.

Krom zhmožděnin, které již obviněná Angelina Diaš utržila hned od tří členů ochranky. nyní čeká na verdikt samosoudce v cele předběžného zadržení.

Po energickém odstrčení aktivistky následoval její pád na zem. Zde již otřesená, polonahá a neozbrojená žena nebyla krom verbálního projevu fyzicky vůbec aktivní. I přes to se jí dostalo důkladné a ukázkové péče ve formě hmatů a chvatů, používajících se u osob, které kladou aktivní fyzický odpor.

O policejním zákroku se dá vždy polemizovat, ale z videa je každému jasné, že to ochranka bezbranné aktivistce, byť v souladu se zákonem bohatě i klečením na hlavě a páteři spočítala. 

https://youtu.be/TvSE0hniB0w