Z cizího se lépe utrácí než hospodaří

REKLAMA

Zastupitelé se přou o peníze, které se vynakládají na Vřídelní kolonádu. Znalecké posudky nejsou na havarijní stav, ale náměstek Bursík (ODS), stále utrácí peníze v režimu havarijního stavu a to již více než dva roky.

Z opozičních klubů na posudky, které úplně neopravňují havarijní stav upozornila zastupitelka Tůmová.

Od stavebního inženýra, by se očekávalo, že vše bude probíhat pokud možno mimo havarijní stav, už jen proto, aby byla zaručena větší transparentnost, při utrácení peněz občanů města, se kterými dočasně politici hospodaří.

K dnešnímu dni se na opravách Vřídelní kolonády utratilo už pěkných pár desítek miliónů, které politicky administruje  pražskou policií, trestně obvinění náměstek Bursík z ODS.

Po opětovném nástupu ODS na gesci investic se v režimu havarijních stavů utratilo už mnoho miliónů z kapes občanů města Karlovy Vary. Zarážející je, že tyto investice řídí kvalifikovaný politik v oboru stavebnictví, který velmi dobře ví, co havarijní stav pro veřejné finanční prostředky znamená, zejména z pohledu jejich čerpání a následné kontroly.

Kromě několika zastupitelů, kteří se snaží o transparentnější způsob utrácení veřejných prostředků se investice schvalují koaliční většinou hnutí ANO, ODS a KARLOVARÁCI bez větších připomínek a městské milióny se jen kutálejí, snad tím správným směrem. 

Zatím, co se dříve z ušetřených peněz opravovaly chodníky, tak současní politici řeší soustavně vícenáklady, které ze společné kapsy občanů vyhání další a další peníze.


Dluhy, kam se podíváš. České finance nabírají řecký směr, varuje rada