25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kdo kdo byly a jsou politici vládnoucí dnes v Karlovarském kraji

Karlovarské listy fotokoláž

REKLAMA

Vládnou v kraji bývalí a současní členové ODS? Ti bývalí, často i neúspěšní  jsou zamaskovaní  v převlečených kabátech v jiných politických uskupeních nebo hnutích.

Při pohledu na radu karlovarského kraje se občan nemůže  ubránit zhrození. V politických subjektech, které dnes reprezentují kraj se koncentruje mnoho ukončených členů z ODS, kterou soustavně kritizuje Andrej Babiš jako symbol korupce a přitom v hnutí ANO v Karlovarském kraji se spokojeně uhnízdilo mnoho dalších členů a kamarádů právě z ODS. Tito pseudozastánci hesla ,,Bude líp“  dnes v nových převlecích hnutí ANO dnes reprezentují ,, demokratické strany, ukupení nebo hnutí.“  V hnutí ANO tomu předcházela totální likvidace pravých členů hnutí ANO v Karlových Varech, které odmítalo přijímat právě přeběhlíky a profláknuté prospěcháře z ODS, kteří se zuřivě do hnutí drali, samozřejmě nikoli proto, aby uchvátili moc a trafiky, ale aby ,,Bylo líp.“

Často důvěřiví voliči se teprve po volbách diví, kdo se objevil na radnicích, v parlamentu, ale i na krajích. Rekapitulace, neúspěšných  přeběhlíků a politických turistů i známých prospěchářů a trafikantů byla vyhodnocena i v Karlovarském kraji.

Ryba smrdí od hlavy, toto přísloví je s nadsázkou přirovnáváno k politikům, kteří pro získání moci udělají doslova všechno, někdy mohou litovat i svého soupeře a následně ho bez milosti dorazí  s vřískotem radosti ihned po zdaření se nového podfuku na voliče.

Není to tak dlouho, co voliči pro rabování celé společnosti ODS vymazali ze zastupitelstev měst a obcí. Prvním silným hráčem je upgrade ODS, která absorbovala i demokratickou většinu v hnutí ANO, další členové ODS jsou infiltrováni v HMHMR i ALTERNATIVĚ, ta ale letos zcela u voličů propadla a do zastupitelstva kraje se nedostala. Kotek nyní exhibuje už jen na zastupitelstvu v Karlových Varech.

Pojďmě se podívat na slávu za dob vlád ODS, kdy se v ČR korupci říkalo podnikání.

Jana Vildumetzová ODS/dnes ANO – hejtmanka a přítelkyně mnoha členů ODS

Do politiky vstoupila, když byla v komunálních volbách v roce 2002 zvolena jako nestraník za Stranu zelených zastupitelkou města Horní Slavkov na Sokolovsku. Mandát zastupitelky města pak jako nestraník za SZ obhájila ve volbách v roce 2006 a v témže roce se stala i starostkou města. V roce 2008 se rozhodla vstoupit do ODS a ve volbách v roce 2010 úspěšně vedla tamní kandidátku strany. V listopadu 2010 byla opět zvolena starostkou.V komunálních volbách v roce 2014 opět změnila v občance trvalé bydliště, aby mohla kandidovala za ODS do Zastupitelstva města Karlovy Vary, ale neuspěla.

Dalibor Blažek ODS/HMHMR – Policií vyšetřovaný starosta Aše

Náměstek hejtmana Karlovarského kraje, starosta města Aš (HNHRM). Dlouholetý člen ODS, nyní předseda klubu v Aši za Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Od roku 1994 je pravidelně volen zastupitelem města Aše. Působil zde jako místostarosta, již několikáté volební období, následně je ve vedení města jako starosta. V roce 2012 byl již za HNHRM zvolen do Zastupitelstva Karlovarského kraje, přičemž po ustanovení nové koalice se stal v březnu roku 2015 náměstkem hejtmana pro oblast správy majetku. Z ODS odešel. Blažek je v současné době vyšetřován pro trestnou činnost související s výkonem funkce starosty Aše.

Bureš Jan ODS/ODS – bývalý poslanec parlanetu

Do ODS vstoupil v roce 1994. V letech 2001-2002 působil jako místostarosta Ostrova, od roku 2002 v tomto městě vykonává funkci starosty. Od roku 2008 do roku 2012 zasedal v zastupitelstvu Karlovarského kraje. Ve volbách 2010 byl zvolen do dolní komory českého parlamentu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Karlovarském kraji jako lídr ODS, ale už neuspěl. ODS v kraji nezískala ani jeden mandát a sám Bureš navíc získal méně preferenčních hlasů než dvojka na kandidátce a jeho dloholetá stranická kolegině za ODS Jana Vildumetzová.

Karel Jakobec ODS/ODS – oblíbený komunální politik

Od roku 1992 je členem ODS, ve straně působí jako předseda Oblastního sdružení ODS Sokolov. Do komunální politiky vstoupil, když byl za ODS zvolen v komunálních volbách v roce 1994 zastupitelem města Sokolova. V roce 2000 byl zvolen starostou města Sokolova. Ve volbách v roce 2002 opět obhájil mandát zastupitele a krátce po volbách byl zvolen po druhé starostou. Ve volbách 2010 byl sice do městského zastupitelstva zvolen, ale od listopadu 2010 pokračoval v radě města jako 1. místostarosta. Za ODS byl také v krajských volbách v roce 2000 zvolen do Zastupitelstva Karlovarského kraje. V krajských volbách v roce 2016 byl lídrem kandidátky ODS v Karlovarském kraji a obhájil mandát krajského zastupitele.Třikrát se za ODS pokoušel dostat do Poslanecké sněmovny PČR. Neuspěl však ani ve volbách v roce 1996 a 1998, když kandidoval v Západočeském kraji, ani v roce 2013, když už kandidoval v Karlovarském kraji. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2012 kandidoval za ODS v obvodu č. 2 – Sokolov opět neúspěšně.

V Karlovarském kraji dnes v radě společně sedí dva členové ODS se dvěma členy ODS, přeběhlíky. Další poschovávané přeběhlíky a poctivce si musí najít každý sám, a je jich dost i KVL o nich budou postupně veřejnost informovat.

Reportér – ,,Bavišův časoprostor.“ číst článek…

zdroj:youtube.com

 

Znepříjemňují Vám život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na kvlisty@email.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.