14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ANO pohádky pro voliče

kv listy fotokoláž

REKLAMA

„Jsme protikorupční hnutí. A všichni vědí, že já korupci nesnáším. Také vědí, že jakoukoliv takovou věc musí hlásit,“ uvedl Babiš v rozhovoru pro Blesk.cz  a mnoho dalších médií.

Celá země je zaplavená zprávami o tom, jak je ANO protikorupčním hnutím.

Ale to, že mnoho buněk v hnutí ANO ovládají přímo nebo nepřímo bývalí členové stran  ODS a ČSSD, které jsou korupcí proslulé již třicet let od dob privatizace si lidé v mediích vlastněných politiky nepřečtou, byť jsou na rozdíl od lží politiků zcela pravdivé. Faltýnek-bývalý člen ČSSD podezřelý několikrát z jednání blízko korupci a mnoho trestních věcí policie aktuálně šetří. Mračková Vildumetzová-bývalá členka ODS-aktivně spolupracující s ODS v krajské koalici a nejen na veřejné úrovni, kterou předseda Babiš  v médiích soustavně a tvrdě kritizuje pro korupční jednání v posledních třiceti létech. 


Bralo se v nadsázce ANO s ODS a premiér Andrej Babiš se radoval z nové koalice. S nadsázkou by se dalo dnes říct, že dnes je ANO s ODS v Karlovarském kraji propojeno doslova pupečníkovou šňůrou.


O tom, že Babiš hlasitě kritizoval vstupy lidí do svého marketingového hnutí z nevalnou politickou minulostí existují důkazy, ale vývoj státního dluhu před koronavirem je asi největší nesplněný slib, který Babiš dal svým voličům. ODS, která léta drancuje veřejný majetek a rozpočty,  jako by privatizace snad nikdy neskončila se objevuje suverénně po boku hnutí ANO nejen v Karlovarském kraji. 

Státní dluh roste a rozpočet 2019 nebyl vyrovnaný. O tom se nemluví, ale tom to všechno je. 

Vývoj státního dluhu jasně ukazuje, že Babišovo sliby platily jen chvilku. Státní dluh se krátce začal snižovat, ale už v roce 2019 začal opět rapidně stoupat. A to Babiš dokolečka opakoval, jak se ČR daří. Přitom celý Babišův byznys je založen na dotacích a dluzích u mnoha bank. I když se o tom nikde nepíše, úvěry a dotace, které Agrofert má jsou v závratných sumách.

Švachula z hnutí ANO obviněný z korupce na radnici v Brně-střed zůstává za mřížemi.

Podle policie si obviněný Jiří Švachula vzal na úplatcích přes 8,7 milionu korun, loni na účet ANO poslal 30 tisíc a v letech předtím 155 tisíc korun. Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše bude vracet peníze. Jde o částky, které na partajní účet poslali dva nyní již bývalí členové Jiří Švachula a Petr Liškutin. Že by posílali výpalné do stranické pokladny za uloupené peníze?


Začínající korupčních skandály v hnutí ANO jsou nejspíš jen špičkou ledovce skutečné korupce, která u členů hnutí ANO ve skutečnosti je. Vše již začalo mnoha předraženými zakázkami, které členové hnutí ANO organizují v obcích a krajích, kam je důvěřiví voliči zvolili, aby bylo líp. Výpalné za veřejné zakázky, stejně jako z dob ODS jsou toho živoucím důkazem.

Z počátku to vypadalo hezky, ale realita je dnes úplně jinde.

Kdy bude líp, chudým voličům zatím vypočítavý miliardář s obřími médii v zádech neprozradil. Státní dluh se nesnižuje, ale naopak roste a po koronavirové aféře to budou závratné sumy, které si občané nedokáží ani představit.  Ekonomický holokaust nelítostně doběhne nemocné i zdravé.


Aktuálně se bude prověřovat nakupování několikanásobně předražených roušek bez certifikátů na ministerstvu zdravovnictví, kde přebývá marketingový „KEN“ bez zkušeností a už vůbec ne, ze zdravotnictví. Takové odborníky měl Babiš namysli, nebo to byl jen marketingový tak, jak nalákat voliče na mladého perspektivního člověk bez jakýchkoli zkušeností ?  

Podezřelé nákupy respirátorů prověří i NKÚ. Spoluvlastník jednoho z dodavatelů ministerstva je podezřelý z podvodu. Budou padat trestní oznámení?


připravujeme:

  • Proč prohraná krajská zakázka na stovky miliónů?
  • Kdo stojí v zákulisí zakázek v Karlovarském kraji?
  • Trojský kůň jako informátor o tom, jak podojit fungující firmy?
  • Návrat politiků do byznysu s výpalným za veřejné zakázky? 
  • Stamiliónové dluhy v Karlovarské krajské nemocnici?
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.