13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Audit v Babišově fondech řeší jeho manželku

REKLAMA

Auditní zpráva rozebírá na prvních sedmi desítkách stran krok za krokem  a vyvrací tvrzení Andreje Babiše, že není ve střetu zájmů, protože Agrofert vložil do svěřenských fondů.

Klíčovou roli přitom auditoři přisuzují také manželce premiéra Monice Babišové, zasedající v radě protektorů,  kteří přímo dohlížejí na správce, že plní své povinnosti.

„Manželka pana Babiše není osobou blízkou jen ve vztahu k panu Babišovi, ale je také členkou rady protektorů jakožto rodinný protektor v obou svěřenských fondech (AB private trust I a AB private trust II). Jako rodinného protektora ji jmenuje a odvolává pan Babiš jako zakladatel a obmyšlená osoba obou svěřenských fondů kdykoli, dle svého uvážení a s okamžitým účinkem,“ popisují auditoři skutečné fungování  fondů.


Mnoho členů hnutí ANO,  se nejen v Karlovarském kraji rekrutovalo z ČSSD nebo ODS. Ex hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová je klasickým příkladem nejen tím, že sama byla dlouholetou členkou ODS, ale dokonce i její manžel je vlivným politikem také za ODS, která za svou krátkou polistopadovou existenci proslula četnými korupčními skandály, zasahujícími do nejvyšších pater České politiky. Kdo by si myslel, že na Karlovarském kraji vládne hnutí ANO, asi by po bližším zjistil, kdo jsou lidé, kteří ovládají stavidla veřejných peněz. Někteří by dozajista na svou politickou minulost rádi zapomněli už jen proto, že dnes slibují to, co před nedávným časem hlasitě u volebních stánků kritizovali.


„Asi největším gólem je, když blechy v kožichu hledají blechy.“  


Spojení podnikání a politiky nikdy nepřineslo nic dobrého. Podle dostupných veřejných zdrojů, budou za krátko aktivity politiků Karlovarského kraje předmětem zajímavých vazeb a propojení, které se odehrávají sofistikovaně v zákulisí politiky a správy veřejných obchodních společností. Často bez přímých důkazů se popisuje struktura osob, které se vyskytují na místech a v časech korespondujících nápadně s rozhodujícími procesy ve veřejných zakázkách a finančních tocích veřejných peněz. (Budeme informovat)


Mgr. Jan Mraček_web ODS 8.1.2020

člen výkonné rady
předseda oblastního sdružení

Narodil se v roce 1980. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2003 podniká v oblasti životního prostředí a energetiky. Je dlouholetý místopředseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje a člen představenstva Hospodářské komory ČR. V roce 2006 se stal členem ODS. Od roku 2011 je předsedou Oblastního sdružení ODS Cheb. A od roku 2010 je členem Výkonné rady ODS. Je členem Programového týmu ODS pro životní prostředí a zemědělství.

zdroj:https://www.ods.cz/region.karlovarsky/profil/jan-mracek


 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.