Nikdo nechce být novým Hamáčkem.

REKLAMA

Celý příběh kmotrovské jízdy začal dávno před čtyřmi roky, kdy předseda ČSSD Hamáček objížděl krajské organizace, aby mu požehnaly koalici s hnutím ANO. Už tehdy pro významně zesláblou stranu s ještě slabším lídrem zaznívaly hlasy, které varovaly před totální zkázou a vyprázdnění strany založené na levicových myšlenkách.

Smutná hra kmotrů skončila. Jízda do pekla politiky je dovršena.

V některých krajích po kmotrovských nátlacích mnoho členů, kteří byli často opravdovými osobnostmi, ČSSD  nadobro opustili. Zaslepení kmotři si možná ani neuvědomovali, že s osobnostmi odejdou i voliči a slabý lídr bude jen loutkou, která dokončí dílo zkázy a odpálí ČSSD i z poslanecké sněmovny. Už před čtyřmi roky ti,  co to z ČSSD mysleli dobře, tak varovali před koalicí s novým hnutím, které díky své rozhodnosti a nebojácnosti měnit zaběhlá schémata úplně ČSSD zastíní a připraví ji o zbytek podpory stále se tenčící členské základy.
Dnes je dílo dokonáno. ČSSD mizí v propadlišti politiky na všech úrovních.
Nulová kampaň, nulový výsledek.

Vedení ČSSD je spíš obrazem svých loutkovodičů.

V Karlovarském kraji je ČSSD stranou s nulovým potenciálem. Mnoho současných členů se stydí za identifikací s vlastní stranou a veřejně se k ČSSD vůbec nehlásí.
Nyní už zákulisní hráči a kmotři nemají s čím obchodovat, ČSSD je bez mandátů.

Pozor, parazité začnou vylézat z těla svého hostitele.