Babiš potápí Stropnického: „Zeman je jasný favorit na prezidenta“

REKLAMA

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš neplánuje navrhnout svého kandidáta do prezidentských voleb, přestože v minulosti už několikrát prohlásil, že by si v pozici uchazeče o úřad prezidenta uměl představit ministra obrany Martina Stropnického či eurokomisařku Věru Jourovou. V rozhovoru pro sobotní Právo Babiš jasně řekl, že on sám nikoho navrhovat nebude. Zeman je podle něj těžko porazitelný kandidát a jasný favorit prezidentské volby.

„Zatím jsme se nedohodli. Jsou na to různé názory,“ odpověděl Babiš na dotaz, zda plánuje hnutí postavit proti Zemanovi vlastního kandidáta. Podle šéfa ANO by členové hnutí měli mít možnost někoho navrhnout nebo se vyjádřit k lidem, kteří svoji kandidaturu již ohlásili. „Ať se vyjádří, jestli chtějí za prezidenta Zemana, Horáčka, nebo Drahoše,“ řekl Babiš.

Za sebe ale odmítá, že by měl v plánu navrhnout vlastního kandidáta, přestože v minulosti několikrát mluvil o tom, že by si mezi uchazeči o Hrad dokázal představit Stropnického či Jourovou. Nyní na přímý dotaz, zda sám navrhne Stropnického, odpověděl rezolutně: „Ne.“

číst dál…

zdroj: Echo24

glosa:

Naučená básnička o D6 a proplácení poloviny dálniční známky se stala po volbách pro hnutí ANO jen další nechutnou pohádkou

Sliby před volbami, které slibují lidé z firmy ,,ANOFERT” nebraly mezí. Básnička o D6 se stala po volbách pohádkou. Reprezentanti ANO jsou ti nejlepší, nejpracovitější, nejpoctivější a nejtransparentnější. Nekradou, nelžou a nikomu nejdou na ruku. V čele s Bábišom s miliardami v zádech se ta kára tlačí fakt líp. A protože všichni jen podnikají a veřejné peníze polykají po milionech stejně jako hltají jednu dotaci za druhou, musí ty miliardy prostě mít. Nemohou za to, že jen vydělávají a mají ty úlevy na daních a střet zájmu.  Tak jim přejí všichni do dalších státních miliard, aby je dál prokládali tučnými dotacemi pro malé a střední firmy, aby po naší krásné zemi po vzoru génia rostlo jedno Čapí hnízdo za druhým a Bude líp. Do dnešního dne není rozjednán jediný úsek, krom dohodnutých bývalými krajskými vládami. Jen slova, slova, slova….