Babišova vláda neudělá ani penzijní reformu

REKLAMA
Návrh penzijní reformy: Základní důchod 10 000 korun po 25 letech práce

Plán představily na tiskové konferenci ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a předsedkyně důchodové komise Danuše Nerudová.

Návrh důchodové reformy počítá se základním důchodem 10 000 korun pro každého, kdo odpracoval 25 let a platil odvody. Nynější veřejný penzijní systém by se po reformě rozdělil na dva pilíře. Z nultého by se vyplácel základní důchod, z prvního zásluhová část penze za odpracované roky a vychované děti. Plán představily na tiskové konferenci ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a předsedkyně důchodové komise Danuše Nerudová.

Podle Nerudové by vláda navrhovaný zákon o reformě měla dostat v únoru. Příští rok by se pak měl přijmout v Parlamentu a k podpisu by ho měl dostat prezident. Od ledna 2022 by se měl zavést základní důchod, dodala Nerudová. Další kroky by se zaváděly postupně.

Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) ve čtvrtek v Senátu prohlásila, že tato vláda důchodovou reformu nepředloží a na přijetí změn není do voleb už dost času.

zdroj:ČTK

Hnutí ANO v nedávné minulosti proslulo tím, jak vše zařídí. Dnes se ukazuje, že všichni politici, kteří mají telefon na Babiše, aby se vše rychle zařídilo,  byl jen další marketingový tah Babišovo mediálních poradců, kteří významně ovlivňují veřejnost a přesvědčují svými triky lidi, aby volili hnutí ANO.

Je jasné, že telefon na Babiše už zanedlouho nebude nikdo potřebovat.