22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

V Sokolově záchranáři řeší kolaps dvaceti dětí

Záchranná služba Karlovarského kraje zasahuje na Střední policejní škole v Sokolově. Ošetřuje studenty s kolapsovými stavy. Aktuálně se jedná kolem dvaceti studentů, kteří se náhle dostali do krátkého stavu bezvědomí.
REKLAMA

Záchranáři Karlovarského kraje aktuálně zasahují na Střední policejní škole v Sokolově. Ošetřuje na místě studenty s kolapsovými stavy. Aktuálně se jedná okolo dvaceti studentů, kteří se náhle dostali do krátkého stavu bezvědomí.

„Aktivovali jsme hromadné postižení osob. Jedná se o kolapsové stavy,“ informovala mluvčí karlovarské záchranné služby Petra Bakurová.

„Žáci školy měli náhlé zdravotní potíže, začali omdlévat. Stalo se to venku před budovou a byly povolány všechny složky záchranného systému. V současné době dochází k přesunu do zdravotnického zařízení,“ řekl ČTK Josef Kulák, velitel zásahu hasičů.

Postupně dochází k odvážení jednotlivých studentů do nemocnic v celém Karlovarském kraji, kde budou následně zjišťovány v laboratořích příčiny hromadného kolabování.

Protože zatím není jasný zdroj, který omdlévání zapříčinil, tak na místě hasiči odebírají vzorky, které budou dále vyhodnocovat.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.