Bezpečnost lidí je prioritou

REKLAMA

Zástupcům policie, hasičů, armády a záchranky hejtman sdělil své poznatky z návštěvy mezinárodního letiště v Karlových Varech. Tam se osobně přesvědčil, zda jsou plněna zavedená opatření. Mimořádné jednání Bezpečnostní rady kraje svolal z důvodů aktuální bezpečnostní situace v Bruselu a s vyhlášením prvního stupně ohrožení terorismem v České republice hejtman Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD).

„Chceme ujistit naše obyvatele, že na letišti okamžitě začala platit zvýšená bezpečnostní opatření, na kterých spolupracuje policie s celníky. Obě složky shodně potvrdily dostatek příslušníků i pro potřeby větších bezpečnostních nároků,” uvedl hejtman Martin Havel.

Ředitel Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Jaroslav Kořínek informoval  hejtmana o plánovaném cvičení aktivních záloh Hradba 2016, které se uskuteční letos  v dubnu a bude se jej účastnit i jednotka z našeho regionu.„Vojáci dostali nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky ke zvýšení ochrany a ostrahy vojenských objektů, což samozřejmě platí pro všechny vojenské objekty na území našeho regionu,” uzavřel Jaroslav Kořínek.

Podle krajského policejního ředitele Oldřicha Tomáška policisté více jezdí na nádraží, kde se lidé přepravují mezi Karlovarským krajem a německými regiony, nejčastěji v Chebu a také v Aši. „Pokračuje permanentní spolupráce české, bavorské a saské policie týkající se pohybu migrantů v německém příhraničí. V souvislosti s vyhlášením prvního stupně ohrožení terorismem se také zvyšuje počet policejních hlídek v ulicích,” dodal Oldřich Tomášek.

Václav Klemák, ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje oznámil : „Prověřujeme některé postupy v operačním řízení a posiluje se operační středisko,” vysvětlil Václav Klemák.