Bude si sám škrtat politiky stejně jako nepohodlné zaměstnance

REKLAMA

Kdo je tím výhercem, který se může do všeho bez udání důvodů hrabat, lidi vyhazovat z kandidátek podle toho jak se vyspí. ANO, je to dlouholetý manažer, majitel Agrofertu a miliardář A.Babiš, znalý komunistického zahraničního obchodu, vychovaný za totalitních vlád socialistického Československa.

V demokracii, kterou známe se  mění postupně nejen to,  jak řídíme firmy, ale i to, jak budeme řídit nedemokraticky naší zemi. Hnutí ANO na svém sněmu dalo právo jedinému člověku zasahovat do všech personálních věcí na kandidátních listinách. Skutečným vládcem v hnutí ANO je pouze jediná osoba, majitel.

V praxi to znamená, že majitel bude mít práva, kterými zlikviduje každou kandidátku i v nejmenší obci v naší zemi. Absolutistickou mocí se vládlo za středověku, kdy si  králové hráli i na bohy, nebo v novodobé historii za vlád komunistů. Po té už bude jen chybět znovu zavedení trestu smrti a naše země už se nebude příliš lišit od absolutistické vlády například v Severní Korei.

Pokud existuje v naší zemi politický absolutismus, tak hnutí ANO je jasným příkladem, protože loajalita je asi jediným kriteriem úspěchu, už jenom proto, že všichni političtí odpůrci Babiše jsou okamžitě likvidováni. Například jediný hejtman, který nebyl pozván na sněm Košta, už brzy asi okusí jak s ním Babiš zatočí stejně, jako to udělal s mnoha jeho předchůdci, kteří si jen slůvkem dovolili s majitelem Babišem nesouhlasit.

,,Zvole si za místopředsedy kohokoliv, já si to stejně odřídím sám,” zaznělo v nedělní reportáži České televize na adresu absolutistického vládce hnutí ANO Babiše, kterému se nikdo ze sebevědomých manažerů a delegátů sněmu neopovážil postavit. 

Možná odstrašující dopady těch, kteří jedenkrát řekli svůj názor a jejich okamžitá likvidace v řádech desítek a způsobem totálního vykořenění je odpovědí pro ty, kteří by si dovolili se vůdci postavit. Smutná realita spíš podporuje patolízaly ve vlastních řadách a velký pud sebezáchovy slabých přisluhovačů politického impéria jediného muže.

Staronová místopředsedkyně Jermanová si na tiskové konferenci neodpustila na otázku novinářů o možnosti předsedy škrtat lidi z kandidátek napadení ostatních politických stran s tím, že to mají ve svých vnitřních předpisech taky. Ale, že na toto je uzákoněn volební mocněnec místopředsedkyně, která má po Babišovsku zařazenu už čtyřku úplně zapomněla.

Vyjádření komunisty Filipa

zdroj: You Tube