Otevření pobočky vysoké školy skončilo fiaskem

REKLAMA

Karlovy Vary_Klíma_Kulhánek

Další rozkulhaná bublina se špatným klimatem

Ještě minulý rok v létě slibovaly titulky regionálního tisku masírované mediální klikou koalice pod vedením hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), že už na podzim bude v Karlových Varech nově otevřeno bakalářské studium oboru fyzioterapie na pobočce 3. lékařské fakulty Karlovy univerzity. Tato událost byla chvástavě prezentována jako výsledek několikaleté práce za tím účelem placeného radního Jana Klímy (KDUČSL) a primátora Petra Kulhánka (KOA). Opět se prezentovalo v médiích dokolečka se opakující jméno ,,KULHÁNEK,” s přídomkem (KOA).

Neustávající mediální masáž,  jak Kulhánek s Klímou makají, znělo z městké hlásné trouby ve složení dua Kyselá a Kopál.

Lázeňské hotely si od otevření vysokoškolského studia fyzioterapie slibovaly mnohé. Škola  by jim usnadnila získání kvalifikovaných odborníků, s jejichž nedostatkem dlouhodobě zápasí. Pro zřízení pobočky Karlovy univerzity orodovali zastupitelé města i kraje. Patronem plánu  spolustraníka Klímy se stal europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), ale ani požehnání od Františka Radkovského, v té době biskupa plzeňské diecéze nebylo moc platné.

Nyní už je ticho, bárka politiků K+K  ztroskotala.

Z čtyřiašedesáti zájemců se jich nakonec k přijímacím zkouškám dostavilo jednačtyřicet a úspěšně složili přijímačky pouze dva.

Děkan lékařské fakulty proto odborníkům a politikům K + K (ekonom a stavař) oznámil v dopisu, že po této zkušenosti už nebude přijímací řízení pro Karlovy Vary vypisovat.

Pro karlovarské “odborníky na vysoké školství” (K+K)  to bylo veliké zklamání, které může mít dopad na podzimní komunální volby. Podobných projektů, které po mediálních prezentacích a masážích politika Kulhánka vyhořelo je více a tak se k nim přidal i další amatérský pokus, který byl jen další mediální “rozkulhanou bublinou se špatným klimatem.”

Pod vedením koordinátora projektu, radního Jana Klímy (KDU-ČSL), který za toto  fiasko pobíral měsíční plat kolem dvaceti tisíc, město ještě do pokusu o zřízení vysoké školy nasypalo za opravy a provoz budovy několik dalších milionů.

Místo sebereflexe za promarněné městské milióny se Klíma mezitím stal lídrem nového předvolebního slepence pod názvem ,,Zvolitelní,” který sdružuje Lidovce Zelené, Svobodné, Unii pro sport a zdraví…

Kandidátům Zvolitelných, jak už napovídá jejich sebevědomí název nechybí  okázalost, dokonce se nechali slyšet, že se stanou karlovarskou volební bombou, která snad nevybuchne ještě před volbami.

Pochlubit se před komunálními volbami  vlastní prací  bude pro oba politiky velmi těžké, Klíma řeší městské zakázky pro svou stavební firmu a Kulhánek se chlubí prací koaličních partnerů, na kterou pro soustavné cestování po celém světě nemá vůbec čas.

Prací pro občany se moc oba politici neproslavili, spíš se dá před volbami pomalu sčítat promarněné městské milióny v jejich režii. Dokonce se už  proslýchá, že někteří zájemci o místa na kandidátce z plánované koalice začali pomalu couvat. Hlasitě tikající lídr těsně před výbuchem moc netáhne a už  vůbec ne, když mu v koalici kryje záda protřelý politik Kulhánek, opředený mnoha zametenými kauzami za posledních osm let.

Další milióny v trapu a výsledky opět žádné…

“A ZA TÍM…, SI STOJÍME…”

vše podle hesla vládnoucí garnitury

z hnutí Karlovarská občanská alternativa