Čapí hnízdo odsouhlasil Bendl z ODS

REKLAMA

V době, kdy byla podána žádost na řídící orgán byl předsedou výboru tehdejší hejtman Bendl z ODS, který si už mnoho  z toho nepamatuje. A že by nevěděl, že za dotací na Čapí hnízdo stál Babiš se moc nevyjadřuje.

Pikantní je to, že takové vysoké dotace ten rok politici schvalovali, že by se daly počítat pomocí jedné ruky.

Nejvyšší žalobce jasně poukázal i na to, že celý případ začal už chybným rozhodnutím úředníků a politiků na samém počátku celé kauzy.

I přes to, že indicií bylo hodně, farma u Benešova vznikla na pozemcích Agrofertu, který jí ručil za stamilionový úvěr, webová doména kongresového centra patřila také Agrofertu. A mezi vlastníky firmy se později objevila Babišova manželka, dcera a syn.

Veřejně dohledatelné informace nikdo nepověřil, stačilo pouhé čestné prohlášení.

Že by byly všichni slepí a hluší je možné, ale pak by spíš měli své diagnozy řešit u lékaře a nikoli v politice.

Systém kontrol na dotace i jejich samotné přidělování je předmětem kritiky Bruselu už řadu let.

Kolik hrozí nebohatým Čechům, že mohou zaplatit na korekcích

Pražští radní seznámili veřejnost alespoň dílčími závěry. „V tom auditu došli k číslu 285 milionů korun,“ vyčíslil korekce radní pro transparentnost Adam Zábranský (Piráti).


Karlovarské listy fotokoláž

V Karlovarském kraji vládnou v jedné koalici už několik let společně současní a bývalí členové ODS, kteří přeskákaly do jiných politických stran, včetně hnutí ANO 2011. Někteří mají za sebou obvinění, trestní i soudní řízení. I když se často nic neprokáže jejich trestní minulost má společný jmenovatel (veřejný majetek a veřejné peníze).

Očekávalo by se, že strana hájící zájmy soukromých podnikatelů, nebude tolik angažovaná na kauzách souvisejících se správou veřejného majetku a veřejných peněz. Bohužel opak je pravdou. Flexibilita bývalých a současných členů ODS dospěla rychle ke společné koaliční spolupráci.


 “Všichni jsou přeci z jedné modré rodiny.” 


Babiš bude dál trestně stíhán