25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zabetonovali krajskou koalici politici z ANO a ODS ?

ODS, která za svou krátkou existenci proslula mnoha privatizačními kauzami a dodnes má politicky angažovaného trestně obviněného náměstka primátorky Karlových Varů angažované za hnutí ANO, mnoho důvěry u občanů nebudí už jen proto,
REKLAMA

Hlad po moci, zákulisní hry, špína podrazy, podfuky, nebo férové jednání jen na oko pro udržení důvěry voličů na provázku ? 

Zatím co všechny strany preferují koalici na širší platformě, tak ODS a ANO tvoří blok, který již vytvořili v minulé koalici současní a bývalí členové ODS, kteří jsou rozeseti v různých politických stranách, hnutí ANO nevyjímaje.

Návratem současných a bývalých členů už kontroluje ODS krajský rozpočet poslední čtyři roky jako za starých časů.


Senátoři Jan Horník, Miroslav Balatka a Miroslav Plevný veřejně vyzvali zastupitele k ustanovení krajské koalice na půdorysu ODS, KDU-ČSL, STAN, Pirátů společně s hnutím VOK, Místní a SNK1 – Starostové našeho kraje. Široká koalice bude z pohledu transparentnosti jistě pro občany větší záruka, než tomu bylo poslední čtyři roky, které se krajským společnostem slušně řečeno ano trochu hospodářsky pod vedením ODS nedařilo.

„Obáváme se, že zvolení krajští zastupitelé, zejména za ODS a KDU-ČSL, si nyní svým příklonem k hnutí ANO pohrávají s důvěrou občanů v to, že má smysl chodit k volbám a že svým hlasem můžou změnit stav a směřování věcí kolem sebe,“ uvedl za všechny tři Jan Horník

„Neměli jsme v úmyslu, a to ani nyní, se proti někomu vymezovat a pálit mosty. Tedy ani proti STAN nebo jejich senátorům. Na základě vlastního rozhodnutí jsme se rozhodli dát prostor sestavení většiny s vítězem voleb. To není msta a uraženost. Vše se soustřeďuje na čistě politické hledisko, přesto, že řešíme krajské uspořádání a řešení místních problémů. Z politického hlediska neexistuje žádný ideový průnik s hnutím ANO,“ uvedl Jiří Vaněček, krajský předseda ODS.

zdroj : denik.cz


ODS, která za svou krátkou existenci proslula mnoha privatizačními kauzami a dodnes má politicky angažovaného, trestně obviněného náměstka primátorky Karlových Varů angažované za hnutí ANO, mnoho důvěry u občanů nebudí už jen proto, že předseda ODS Fiala veřejně trestně stíhané politiky z exekutivy naprosto vylučuje v čele s Andrejem Babišem.

To, co se mediáně hlásá na plný plyn v ústředí ODS, jakoby v Karlovarském kraji vůbec neplatilo. Tady si ANO a ODS notují, už jen proto, že v útrobách koaličních stran jsou staří známí členové ODS v nových stranických kabátech a tváří se jakoby se vůbec nic nedělo.


Pravá nebo levá, ODS vše vstřebá…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.