Čekan se nazval volným hráčem

REKLAMA

Pro sociální demokraty je překvapením a velikým zklamáním, postoj jejich kolegy a ostrovského starosty Pavla Čekana. Ten veřejně podpořil novou krajskou koalici v čele s ANO a sám se nazval volným hráčem hned po té co získal mandát krajského zastupitele za ČSSD. 

Čekan dostal jako jeden z mála členů příležitost kandidovat v Ostrově v době, kdy ČSSD slavila úspěch po té co občané ztratili trpělivost s ODS na vládní úrovni a odmítli privatizaci zdravotnictví. V té době ČSSD získala mnoho starostů a hejtmanů v celé zemi.

Další důvěru dostal starosta Čekan ve volbách do kraje a ve volbách do senátu, kdy ho ČSSD nominovala do pozic, které nedosáhnou mnozí členové ani za celoživotní práci ve straně.

„Mám ale za sebou stále tuto značku,” poznamenal Čekan s tím, že na apel, aby složil zastupitelský mandát a z ČSSD odešel, k čemuž jej vyzval zastupitelský klub ČSSD, prý reagovala nesouhlasně jeho domovská ostrovská buňka.

V kraji jsme promarnili šanci být součástí této koalice,” uvedl Čekan, který si evidentně spletl komunální politiku s krajskou, když tvrdil, že zná lidi, kteří v krajské koalici nyní jsou, a  proto nemá důvod zvedat proti nim ruku. Čekan chtěl jen prostor pro práci, a kdyby byl členem vyjednávacího týmu, prý by se  jistě s ANO domluvit dokázal.

Krajský výbor ČSSD vidí jeho chování zcela v jiném světle. Nečestné chování k ČSSD, která mu dala mandát a důvěru do voleb po neúspěchu v podstatě Čekan zradil. Zastupitelský klub ČSSD se na něj asi už nemůže spolehnout, protože po prvním jednání krajského zastupitelstva bylo více než jasné, že Čekan téměř soustavně hlasoval s posměšky proti svým kolegům.

Na konci zastupitelstva byl Čekan nečekaně jmenován do ROP Severozápad aniž by dostal od kolegů nominaci. Celé to vypadalo jako by Čekan byl s novou vládou na kraji už dávno domluven, jen jeho kolegové asi o jeho úmyslech neměli ani potuchy.

ČSSD tak dala důvěru a mandát do rukou Čekana, který na její účet nešetří kritikou, nerespektuje demokratické zásady klubu zastupitelů a jedná na vlastní pěst a za zády svých kolegů.