Piráti zjistili, že byli jen užiteční idioti

REKLAMA

Pirátská strana si vypracovala analýzu, jaký vliv na propadu ve volbách nesou její koaliční partneři ze STANu.

Analýza Pirátů: STAN nás v kampani podvedl. Provinil se i šéf Rakušan.

Politici hnutí STAN podle interní analýzy Pirátů porušovali před volbami koaliční dohodu a pravidla, která si obě strany předem odsouhlasily. Takový je hlavní závěr interní analýzy, kterou si nechala zpracovat Pirátská strana poté, co navzdory očekávání ve volbách získala jen čtyři křesla poslanců.

“Na základě zjištění lze vyslovit kvalifikovaný závěr, že zástupci STAN v průběhu kampaně opakovaně porušili příslušná ustanovení Koaliční smlouvy a Pravidel osobnostní kampaně,” stojí v analýze, kterou má redakce Neovlivní.cz k dispozici.

Naše peníze na jejich kandidáty

„STAN cíleně podporoval pouze své kandidáty, ze kterých se polovina dostala do Poslanecké sněmovny. Na podporu mikrotargetingu STAN byla vynaložena více než dvakrát vyšší částka než na Piráty. Piráti přitom vložili do kampaně 2/3 finančních prostředků,“ píše se dále v analýze.

zdroj: seznamzpravy.cz / neovlivni.cz


KOMENTÁŘ KVL:

To, co bylo jasné asi každému zrazenému voliči Pirátů si dnes „amatérské“ vedení strany nechalo potvrdit. Analýza je jasná nejen pro mnohé Piráty, ale například se zní dá vyčíst i postup některých komunálních politiků z Karlovarska.

Kdo nechce dlouho chodit okolo horké kaše musí si vzpomenout na různé koalice, za které kandidoval současný hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek v dobách, kdy se celých osm let v kuse držel v Karlových Varech primátorského křesla jako klíště.

Ti, co s Kulhánkem vstoupili do spolupráce byli doslova smeteni z politické scény (Ocojimjde, TOP09, ALTERNATIVA…). To už se stalo v Karlových Varech.
Dnes je další na řadě STAN, který se na Karlovarsku už začal pomalu štípat a úplně náhodou je u kormidla opět politik Kulhánek, který jako bývalý novinář umí mediálně uchopit jak témata svých politických rivalů, ale hlavně témata svých politických partnerů, které vzápětí po nepřátelském převzetí opanuje…
O tom, že Kulhánek doslova vykrádá dobré politické nápady a realizace, které si vzápětí mediálně přivlastní, by mnozí mohli v Karlových Varech napsat romány, nebo spíš tragikomické příběhy. Pak už stačí mít ke spolupráci několik bývalých zainteresovaných kolegů, kteří ovládají pár tlačítek na klávesnici svých počítačů (Ctrl + c, Ctrl + v), aby Kulhánek byl tím „nejlepším politikem“, který se na Karlovarsku kdy narodil.