13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarská předvolební cenzura

REKLAMA

Pravda není pro každého, co se nehodí před volbami, snaží se zamést.

To, že politici z vedení města Karlovy Vary sedí v redakční radě novin, které si občané platí ze svých daní, není až tak zvláštní, ale od doby, kdy v redakční radě zasedli politici z hnutí ANO se objevuje první tvrdá cenzura, která mění zcela situaci.

Občané se už mnoho od dopisovatelů  Radničních listů nedozví. Svoboda slova v Karlových Varech už mnohé profesionály proměnila v poslušné škrabálky marketingu pro své pány za mrzký peníz.

Že by s novými pořádky a brutálním marketingem hnutí ANO přišla i cenzura informací od občanů a dokonce v periodiku za jejich peníze?

Po té, co redakční rada nevydala otevřený dopis o primátorce města Ferklové (ANO), tak přistál v naší redakci s prosbou o jeho zveřejnění.

Podle všeho tento dopis neměl spatřit světlo světa, a proto jej bez cenzury zveřejňujeme, ostatně jako všechno, co politici úzkostlivě, skrývají nebo se snaží ututlat, či tradičně zamést pod koberec, a co se jim právě nehodí moc do krámu.Karlovarské radniční listy

Otevřený dopis primátorce města Karlovy Vary Ing. Andree  Pfeffer  Ferklové

Vážená paní primátorko,

pomalu se blíží první polovina Vašeho volebního mandátu ve funkci primátorky města Karlovy Vary pod deštníkem politického hnutí ANO 2011 a jistě se mnou budete souhlasit, že je to právě vhodná doba na určitou rekapitulaci nebo třeba jakési hodnocení Vaší dosavadní práce ve prospěch občanů Karlových Varů.

Výsledek pro Vás příliš lichotivý není, protože jste pro Karlovy Vary neudělala téměř nic, co by Vám přidalo politické body a za co by Vás občané města mohli veřejně, většinově chválit. Z opačného pohledu to zase tak tristní výsledek není, protože jste před komunálními volbami také občanům  nic konkrétního neslíbila.

Pravdou však je, že jste za dobu téměř dvouletého působení ve funkci primátorky města Karlovy Vary, a do této doby samozřejmě nezahrnuji mimořádnou situaci v období nouzového stavu v důsledku pandemie Covid–19, neudělala pro vyšší kvalitu života občanů města a zvýšení atraktivity Karlových Varů vůbec nic.

Vlastně ano, město je stále více zanedbané, neuklizené  a neupravené, stalo se z něj jedno velké parkoviště bez pravidel, kde si každý dělá, co chce. Běžně se parkuje ve vnitřním lázeňském území, nerespektují se dopravní předpisy, z několika přístupových komunikací do lázeňského území, které bývaly klidné a pro lázeňské hosty a turisty atraktivními procházkovými trasami (Tylova,Moravská, Zahradní, Mariánskolázeňská, Krále Jiřího, Zámecký vrch, Vřídelní) jsou dnes dopravně nejfrekventovanější komunikace ve městě, v pěších zónách, kde by měl být klid a pořádek parkují ještě v 11,00 hod. automobily, odvoz TKO a úklid komunikací se provádí v dopoledních dopravních špičkách, kdy velké nákladní vozy blokují a paralyzují dopravu ve městě namísto toho, aby byly tyto práce prováděny v časných ranních hodinách.

Neobnovuje se vodorovné dopravní značení, cyklisté jezdí po chodnících a navíc jste dovolila, aby z celého města Karlovy Vary byla jedna velká vyloučená lokalita, kde se velmi rychle zvyšuje počet bytů užívaných k sociálnímu bydlení z příspěvků státu pro nepřizpůsobivé a sociálně slabé občany města, kteří nepracují a nezřídka zneužívají velkorysý sociální systém.

Nezabránila jste, aby se takové lokality postupně rozšiřovaly v lázeňském i obchodně správním území města, ale i městských čtvrtích, jako jsou Drahovice, Tuhnice, Rybáře, Stará Role a dalších, čímž postupně dochází k vážné dehonestaci atraktivity města Karlovy Vary a rovněž k dramatickému snížení kvality života ostatních občanů Karlových Varů v těchto lokalitách, ale i narušování pořádku a občanského soužití.

Snad jediné, co jste skutečně dokázala a dotáhla do konce je, vyřídit si osobní účty z minulosti s ředitelem Lázeňských lesů Karlovy Vary Ing. Evženem Krejčím, kterého jste, pod zástěrkou odvolání i ostatních ředitelů příspěvkových organizací z ředitelské funkce odvolala. Ostatní ředitele jste, po nepochybně transparentních „výběrových“ řízeních, v tichosti většinou ponechala v dosavadních funkcích. Náklady, které vznikly v souvislosti s těmito „výběrovými“ řízeními jistě uhradilo město Karlovy Vary ze svého rozpočtu.

Je také veřejným tajemstvím, a tudíž nejste jediná, kdo je o této skutečnosti informován, že v příspěvkové organizaci Správa lázeňských parků pod vedením bývalého a po Vašich „výběrových řízeních“ i současného ředitele Ing. Kučery docházelo k vážným nedostatkům v řídicí a manažerské činnosti, netransparentním procesům a vysoce pravděpodobně i protiprávním činnostem.

Jistě budete schopna, vážená paní primátorko, občanům Karlových Varů prostřednictvím periodika vysvětlit, když jste to nebyla ochotna udělat v Radničních listech, které vydává magistrát města K.Vary, kam jsem tento dopis před dvěma měsíci poslal, co pro odstranění vážných problémů, jak jsou výše stručně popsány, hodláte udělat, a co chcete udělat proto, aby se Karlovým Varům vrátil lázeňský věhlas, opět se staly vyhledávaným k pobytové lázeňské léčbě, nikoliv jen pro jednodenní turistiku, místem klidu a odpočinku s bezpečnými vycházkovými trasami, uklizenými ulicemi, opravenými chodníky, udržovanými parky a trávníky i květinovou výzdobou a promenádními  koncerty, jak tomu bývalo v minulosti.

A teď ještě kandidujete do zastupitelstva Karlovarského kraje. Mně a mnoha spoluobčanům, se kterými o těchto věcech mluvím, to připadá jako výsměch, když nejste schopna se kvalitně a plnohodnotně postarat o blaho karlovarských občanů a ještě si dovolíte tříštit svůj čas, který byste, jako primátorka K.Varů, měla tomuto krásnému městu věnovat, na práci krajského zastupitele. Jak potom budou obě práce vypadat není už třeba dále rozvíjet.

Neuvedu ani své celé jméno s adresou, protože nestojím o to, abyste na mne nebo mojí rodinu zaklekli, jak to Vaši soukmenovci z Hnutí ANO už v této zemi několikrát na nepohodlných osobách předvedli.

V úctě

Novotný, karlovarský rodák a patriot

Karlovy Vary 4. září 2020

poznámka redakce (autorký dopis)DŮKAZ:

Vystoupení senátora Horníka ke KKN, k zametání informaci před obecními volbami hnutím ANO a ODS.


Pokud se změny týkají zamlčování ekonomických průšvihů vládnoucích politiků, tak krajští politici už dávno zašli za pomyslnou hranu odpovědnosti za své činy, aby zvítězil jen politický populismus, arogance a falešné proklamace s poloviční pravdou pro voliče.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.