Autobusem k Vítkové Hoře

REKLAMA

Turistky se sešly dne 10.9.2020 u Tržnice na autobusové zastávce osmičky, která jede směr Olšová vrata. Sešlo se jich v počtu sedm a osmá turistka nastoupila Na Vyhlídce. Autobus výletníky vyvezl na zastávku k Vítkové Hoře, aby se vydali pěší zónou po modré turistické značce.

Krásný hotel Vítková Hora se nachází na vrcholu kousek od Karlovarského letiště a sedm kilometrů od lázeňského města. Kolem hotelu jsou rozesety nádherné ubytovací chatky zvané bungalovy.

Od tohoto místa se všechny vydaly lesní cestou po modré turistické značce, měly velké štěstí, když potkaly lesního dělníka, který přivazoval klády ke koňskému postroji. Byl to nádherný pohled, který není jen tak k vidění. Cestou se nasbíralo mnoho hub, které rostly přímo u cesty. O zábavu bylo postaráno. Po modré turistické značce výletnice došly k altánku u Černé Marie. Je to altán básníků, který stojí pod Vítkovým vrchem na svahu Beethovenovy cesty. Než se  dámy nadály, tak byly na Milíři, pak lesní cestou vyšly u zastávky koně, kde se rozhodly, že si zajdou na kávu do restaurace Galerka. Po příjemném odpočinku následovala cesta autobusem k domovům.