Česká cesta vedla k úmrtím…

REKLAMA

Česko bylo už za ministra zdravotnictví Vojtěcha příznivcem strategie promořování: nechat epidemii vyrůst tak, aby nezahltila zdravotní systém. To byla hlavní strategie a dokládají ji dokumenty z té doby: například metodická doporučení, že lidé bez příznaků se nemají zbytečně testovat a podobně. Tohle se změnilo za ministra Prymuly, kdy se razila strategie evropského mainstreamu. Za ministra Blatného byla sice snaha dostat epidemii někam blízko k nule, ale po všech těch zásazích a nerespektování odborných doporučení mám pocit, že pak tady zase převládla strategie, že je dobré tu populaci nějak řízeně nakazit.

Vědec Jan Kulveit, který se na Univerzitě v Oxfordu zabývá modelováním pandemií a globálními riziky, se stal před pár týdny členem skupiny odborníků MeSES (Mezioborová skupina pro epidemické situace), která nabízí rady české vládě, jak postupovat při dalším zvládání epidemie koronaviru.

Číst více na seznam zprávy.


V době vládních nákupů bez výběrových řízení se utrácely stovky miliónů na dluh pod vedením premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO, ale vakcín se objednalo méně než bylo potřeba. Dnes je jasně vidět, kdo a kolik v EU objednal…

Snad nebudou odpovědné politiky za smrt mnoha lidí strašit do konce života jejich zbloudilé duše.