13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Ve čtvrtek 7. října  se sešlo jedenáct turistek na dolním nádraží. Tam nastoupily do autobusu, který je v deset hodin odvezl směrem Kyselka.

Po třiceti minutách dámy vystoupily z autobusu a vydaly se přes železnou lávku do Nové Kyselky. Cestou kolem kapličky obdivovaly domky s krásně upravenými zahrádkami. Mimo jiné také zpozorovaly u cesty velké sršní hnízdo, které si sršni postavili v ptačí budce. Dále pokračovaly po cyklostezce, kterou lemuje jabloňová alej.  Roste tam i hodně trnek, které mají letos obzvlášť velké plody. Je to nádhera, když je krásné počasí a krajina se pomalinku zbarvuje do podzimu. Po necelých dvou kilometrech se turistky rozhodly, že se nebudou vracet tou samou cestou a vydají se trochu z kopce, ale lesní cestou směr do Kyselky. Sluníčko jim svítilo na cestu, až došly do Mattoniho muzea v Kyselce. Tam si odpočinuly a daly si tradičně kávičku.

Muzeum se nachází v památkovém objektu Löschnerova pavilonu. Hlavně se soustřeďuje na zakladatele minerálních vod Heindricha Mattoniho. Dnes jim je pokračovatelem firma Mattoni 1873 dříve Karlovarské minerální vody.

Asi dvěstě metrů od muzea se nachází kaplička sv. Anny. Od ní je krásný pohled na řeku Ohři. Po příjemném odpočinku se vydalo šest turistek na rozhlednu Bučina. Dalších pět to vzdalo a vydaly se zpět na zastávku do Kyselky, autobus jim jel kolem třetí hodiny. Zbývajících šest turistek si vyšláplo nepříjemným krpálem nahoru k rozhledně. Cesta byla náročná a turistky byly šťastné, že ji zvládly. Chvilku se kochaly krásou krajiny a obdivovaly pěkný rozhled. Po šedesáti schodech nahoru, které vyšláply i po tak těžké trase na rozhlednu se podívaly po krásné krajině. Pohled z rozhledny se rozprostírá daleko až ke Krušným horám.

Rozhledna Bučina leží jižně od obce Kyselky. Postavil ji v roce 1880 Heindrich Mattoni na vrchu Bučina, vyhlídková věž která se stala součástí lázeňského parku. Rozhledna se stala oblíbených vycházek lázeňských hostů.

Po prohlídce pokračovaly turistky jinou cestou. Polní  cesta nebyla už tak náročná, vedla jen z kopce. A to se jim šlo lépe. Po půl hodince došly k muzeu a dál na zastávku. Autobus přijel po šestnácté hodině. Turistky byly spokojené, že mají výšlap na rozhlednu za sebou, a že zvládly deset kilometrů. Nastoupily do autobusu, který se s nimi rozjel zpět do Karlových Varů. Byl to náročný, ale krásný turistický výlet.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.