14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Město nabízí lacinou kulturu za stovku

Když je vstupenka jen za stovečku, tak každému dojde, že politici dotovanou kulturu nejspíš zalepí z rozpočtu občanů Karlových Varů,
REKLAMA

I o tomto víkendu bude v Karlových Varech připraven program, který z části dotují politici z rozpočtu občanů města Karlovy Vary.

Dnes vystoupí před hotelem Thermal od 20 hodin populární český zpěvák Sebastian, v sobotu zde bude od 19 hodin koncertovat Banjo Band Ivana Mládka, a po  21.30 ho vystřídá DJ Lowa.

Nedělní laciná kultura se uskuteční na koupališti Rolava, kde od 20.30 zahraje kapela Monkey Business. V rámci Karlovarského kulturního léta politici městské peníze nejvíce prolívají přes Infocentrum města, kde po personální čistce už dvakrát během krátké doby vyměnili ředitele. Snad už to bude ten správný člověk, který pochází tradičně z oblasti hotelnictví, kde dlouhá léta působila primátorka města Ferklová (ANO), a z okruhu svých známých si dosazuje lidi do městských společností, jak sama uvedla v jednom případě na jednání zastupitelstva města. Zde si dosadila svého bývalého spolupracovníka z G.H.Pupp, bez výběrového řízení na pozici zástupce ředitele Lázeňských parků, který je protěžován dalšími funkcemi a pracovními pozicemi v městských společnostech.

Podle místních medií mají občané vědět, že všechny tři tyto koncerty mají vstupné jen po 100 Kč.

Celá pravda už je úplně jiná…

Když je vstupenka jen za stovečku, tak každému dojde, že politici dotovanou kulturu nejspíš  zalepí z rozpočtu občanů Karlových Varů, takže ve finále se může skutečná cena, kterou zaplatí občané Karlových Varů hodně lišit. Protože městské peníze politikům nepatří, bylo by fér vyúčtovat skutečné náklady včetně městských společností, které se na pořádání také ekonomicky přímo, či nepřímo podílí. Takhle politici říkají jen půl pravdy spřízněným mediím, ve kterých primátorka města Ferklová (ANO) za městské peníze platí komerční články.  Z posledních veřejných informací vyplývá, že komerční články už budou okolo sto tisíc korun z pokladny města.

Na klasický komerční koncert v podobě vystoupení skupin Kabát, Wanastowi vjecy nebo mega koncert Michala Davida, které dříve hrály v Karlových Varech pro tisíce fanoušků si budou muset karlovaráci odjet jinam.

Aby bylo líp…


Na koupališti Rolava roste obří stage pro Létofest 2018

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.