Symfonický orchestr a Kaňku prý ovládá Kulhánkova KOA

REKLAMA

V symfonickém orchestru v Karlových Varech to opět vře.

Zaměstnanci, kteří opustili již dříve KSO jsou ochotni zveřejnit jak s nimi jednal současný ředitel Kaňka, který byl dosazen bez výběrového řízení krátce po té co KOA před více než čtyřmi roky vyhrála volby. Bývalý ředitel, který k dnešnímu dni ještě pracuje v KSO již 28 let Vikor měl být původně úplně vyhozen, ale bránil tomu jeho pracovní poměr, takže byl nakonec jen odvolán z funkce ředitele a nyní hraje v orchestru jako vedoucí trumpet. Nutno podotknout, že Vikor dostával od města na provoz KSO 20 mil. korun, aby město ušetřilo. Po nástupu transparentního hnutí KOA do vlády města, nastoupil bez výběrového řízení ředitel Kaňka, který dostal od Kulhánka hned o několik milionů více. Krátce po jmenování začaly manažerské kaňky ředitele MgA. Kaňky, který je vzdělaným hráčem na violoncello, ale nikdy před tím neřídil žádnou společnost ani firmu a v KSO se ohřál jen několik let. Kaňka propustil účelově pro přebytečnost po dvaceti letech práce účetní a personalistku a najmul si soukromou účetní, se kterou po cca roce ukončil smlouvu a opět přijal konečně novou, svoji účetní, i zde našla kontrola pochybení v řádech desítek tisíc korun. Toto je přinejmenším nesystémové, ale i nehospodárné možná i neúčelné,  však ,,transparentní” KOA posílá do KSO další a další statisíce korun,  jednou pod záminkou MFF,  jindy na zkvalitnění služeb a další.  Nutno uvést i to, že během posledních několika let proběhla i povinná veřejnoprávní kontrola a ta zjistila mnoho dalších nedostatků, dokonce i po opakované kontrole nebyly některé nedostatky odstraněny. Během posledních čtyřech let Kaňka postupně vyhazuje zaměstnance, často ty, kteří si stěžují. Prakticky po stížnosti následuje organizační změna, jako přes kopírák a náhodou zrovna  toho zaměstnance, který si stěžoval.  Tak prý řeší Kaňka stížnosti. Ke stížnostem se dnes přidávají i odboráři z  KSO, kteří jsou zastoupeni hned dvěma organizacemi, ale dodnes nemají prý uzavřenou kolektivní smlouvu. To je gól pro vedení, ale nikoli pro muzikanty, ti mají stále stejné výplaty bez valorizace.

Společný tandem přátel Kulhánek a Kaňka podle opozičních politiků udělal z KSO buňku politického hnutí a voličů KOA, které ovládá právě ,,transparentní Kulhánek.”

,,Diskriminace a účelovost jednání je evidentní, už jen fakt, že ředitel chce zrušit pro nepotřebnost místo prvního nástroje ve skupině, to se historicky nikdy nestalo,” uvedl redakci  bývalý zaměstnanec, který byl odejit organizační změnou před časem.

,,Tolik průšvihů, které prošly Kaňkovi by neprošlo ani jednomu z bývalých pánů ředitelů, jako byly Kurzava, Kuliš, Ježek, Pololánik, Formáček a Vikor, na kterého se prý další organizační změna už chystá.”

,,Vikor jako bývalý ředitel asi moc ví a to se naší dvojici poctivců vůbec nehodí,” uvedl bývalý člen KSO.

Na dotaz naší redakce se vyjádřit bývalému řediteli Vikorovi k celé kauze uvedl: ,,Dal jsem příslib, že do vyřešení stížnosti, kterou jsem podal se nebudu veřejně vyjadřovat.”

,,Ambiciosní koncertní mistr Kaňka již čtyři roky nehraje, ale pod ochranou rukou kamaráda Kulhánka  vede s kaňkami KSO k prosperitě dál a politické hnutí KOA rozšiřuje své řady o buňku  složenou z hráčů přímo v KSO jako je například hobojista Martin Petr (KOA).” Další smůla je, že Kaňka prý asi jeden rok do dnes neprokázal dva úvazky, které si jako nehrající ředitel platil za výkony jako hráč. Mnoho hudebníků dobře ví, že to není v lidských silách, ale Kaňka si peníze za dva úvazky, které neprokázal veřejnoprávní kontrole do dnes ponechal a rada města včele s Kulhánkem mlčí. Toto obohacení ředitele a hráče v jedné osobě do dnes Kaňka také nevysvětlil, nehledě na to, že se může jednat o skutky, které mohou dovozovat škodu, jež v podobě neoprávněně vyplacených peněz mohla KSO, potažmo městu Karlovy Vary vzniknout s vědomím tehdejší rady, která se stále nevyjádřila ke stížnostem i k závěrům veřejnoprávní kontroly, kde údajně tyto skutečnosti jsou popsány. Povinnosti, které opakovaně Kaňka porušoval při správě KSO v majetku  města budou předmětem další veřejnoprávní kontroly.

Zajímavé je, že za ředitelování Kaňky hudebníci pomalu z KSO mizí, ale hospodářských pracovníků vesele přibývá. Asi není náhoda, že KSO a KOA mají stejné sídlo. Za čas možná bude občanům Karlových Varů KSO hrát jen to, co bude pískat KOA. Transparentní hnutí KOA z veřejných prostředků daňových poplatníků posílá každoročně i mnoho peněz do karlovarského divadla, kde vládne další členka KOA, herečka Domesová, zde je zatím klid.