Cesta k pramenům – u Richmondu

REKLAMA
Z Dvořákových sadů se přesuneme krásnou procházkou přes Mlýnskou a Tržní kolonádu směrem k Puppu. Od Puppu dojdete ke Galerii umění, kam můžete zajít na různé výstavy. Od Galerie je pěkný pohled přes řeku Teplá na kopec, kde stojí hotel Imperiál.

Pár metrů od Galerie je parkhotel Richmond. V jeho blízkosti najdete nádherný vyřezávaný altánek se čtrnáctým pramenem nazývaný Štěpánka, který je ze všech pramenů nejchladnější, má teplotu 13°C.

Tento pramen byl už zachycen v osmnáctém století, na počest rakouské arcivévodkyně Štěpánky. Podobně jako její tchyně Sissi, hodně cestovaly po Evropě. Tento pramen se stal pro své složení součástí pitné kúry lázeňských hostů.

Ke třináctému pramenu se jde kolem silnice směr Imperiál. Nebo ho můžete zahlédnout, když jedete autobusem číslo dvě od Rimchnondu směr Vyhlídka. Pramen se jmenuje Dorotka, není dostupný veřejnosti. Tento pramen nelze řadit mezi minerální prameny. Jedná se o silný výron suchého kysličníku uhličitého. Pramen slouží pouze k měření monitorovacích stanic plynu v západočeském regionu. 

Šestnáctý pramen najdete pod nemocnicí ve svahu vedle Ekonomické školy. Můžete ho vidět v podobě malé sloupové haly. Tento pramen je všem dostupný. Vývěr pramene s teplotou jedenáct stupňů celsia je nejstudenější. Železitý pramen se liší od všech lázeňských pramenů obsahem výrazně vysokého železa a arzénu.

Uvnitř Imperálu najdete v prvním patře také minerální pramen v provedení skleněného vřídla.